czwartek, 6 kwietnia 2023 10:59

Brązowy medal podczas Pucharu Polski i aż 5 awansów. PTS Janosik nie zwalnia tempa

Autor (red)

W ostatnim czasie kolejne sukcesy zanotowali młodzi zawodnicy ju-jitsu i judo Podbeskidzkiego Towarzystwa Sportowego "Janosik". Michał Chmielniak zdobył brązowy medal podczas Pucharu Polski do lat 21 w ju-jitsu sportowym, a awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży zdobyło aż 5 judoków tego klubu.

18-letni Michał Chmielniak w zawodach Pucharu Polski w ju-jitsu sportowym wystąpił po długiej przerwie. Jednak ani ten fakt, ani to, że rywalizował ze starszymi od siebie zawodnikami, nie przeszkodził mu w osiągnięciu sukcesu. W rozegranych w Katowicach zawodach bielszczanin w wadze do 77 kilogramów przegrał tylko jedną walkę i ostatecznie zajął 3. miejsce, zdobywając brązowy medal.

Świetnie spisali się także młodzi judocy Janosika zdobywając aż 5 kwalifikacji na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która będzie równocześnie Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. Zawody odbędą się końcem kwietnia w Koszalinie.

Marika Moś (52 kg) i Jakub Kurowski (60 kg) awans uzyskali już wcześniej dzięki wygranym w Pucharze Polski w Judo Juniorów/Juniorek Młodszych w Piasecznie.

W ostatni weekend dołączyli do nich Jakub Kołoczek (55 kg), Nikodem Łaszczok (90 kg), którzy zajęli  pierwsze miejsca w eliminacjach do OOM w Rybniku oraz Aleksander Zbytniewski (66 kg), który w tych samych zawodach zajął 3. miejsce.

Blisko awansu był także Jakub Augustyn, który po dobrych walkach zajął 5 miejsce.

W zawodach rywalizowali judocy z czterech województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, ze w zeszłym roku w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży  wystąpiło dwóch zawodników Janosika.  Mikołaj Pryszcz zdobył złoty medal, zaś Jakub Kurowski srebrny. PTS Janosik zajął w tych zawodach 1 miejsce w klasyfikacji medalowej chłopców.