środa, 20 marca 2024 05:05

Stał na wysokości, popijając alkohol. Był rozbity emocjonalnie i odmawiał pomocy

Autor Mirosław Haładyj
Stał na wysokości, popijając alkohol. Był rozbity emocjonalnie i odmawiał pomocy

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód w ostatniej chwili zdążyli z interwencją, ratując życie mężczyzny. Trafił on pod opiekę lekarzy.

W połowie marca w powiecie tarnowskim policjanci otrzymali wezwanie do jednego z domów w powiecie tarnowskim. Na miejsce skierowano również ratowników medycznych oraz strażaków.

-Na sygnałach uprzywilejowania we wskazane przez dyżurnego miejsce udali się; sierż. Andrzej Czeluśniak, st. post. Natalia Motyka z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, a także mł. asp. Michał Duraczyński

-relacjonują policjanci.

Na miejscu okazało się, że sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Na wysokości kilku metrów w pomieszczeniu gospodarczym stał mężczyzna spożywający alkohol. Odmawiał on pomocy, nie przyjmując żadnych argumentów.

-Napięcie z każdą chwilą rosło, tak jak zagrożenie jego życia. Sprytne odwrócenie uwagi, następnie natychmiastowe wspięcie się po drabinie na krowkię spowodowało, że policjanci zdołali go złapać i bezpiecznie sprowadzić na ziemię

-przekazują policjanci.

Medycy udzielili mu pomocy i przetransportowali do szpitala.

Jak informują mundurowi mężczyznę uratowało szybkie przekazanie informacji o kego stanie emocjonalnym oraz zaangażowanie policjantów. Funkcjonariusze podkreślają, że pomoc nadeszła "dosłownie w ostatniej chwili".

-Takie interwencje, w sytuacjach gdzie liczy się szybkie działanie i każda minuta, zawsze są dla policjantów trudne, ale jak sami mówią adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga się skoncentrować. Wprawdzie z jednej strony czują napięcie i stres, ale jednocześnie radość i satysfakcję, że zdążyli i pomogli człowiekowi w potrzebie

-przekazują mundurowi.

Policjanci przypominają osobom potrzebującym pomocy:

-Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami: 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Inf.: policja

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka