niedziela, 17 marca 2024 10:37

Motto mojej kampanii to: Dobre decyzje, skuteczne działanie!

Autor Artykuł sponsorowany
Motto mojej kampanii to: Dobre decyzje, skuteczne działanie!

Maria Zdebska – kandydatka do Rady Powiatu. Lista 13, miejsce 3

KWW NIEZALEŻNI do Powiatu Bocheńskiego i Gminy

Szanowni Państwo!

Powiat Bocheński powinien mieć sprawdzonego i skutecznego przedstawiciela w Radzie, który będzie z sukcesem zabiegał o sprawy naszych gmin, dlatego zdecydowałam się na start w nadchodzących wyborach samorządowych.

Motto mojej kampanii to: Dobre decyzje, skuteczne działanie!

Moja pasja życiowa zaprowadziła mnie na drogę zawodową, gdzie lokalny rozwój i promocja tradycji są na pierwszym miejscu, a to z kolei stało się moją misją. Teraz chcę z zaangażowaniem, odpowiedzialnością i oddaniem podjąć pracę na rzecz naszej małej ojczyzny. Pragnę wykorzystać moje doświadczenie biznesowe, by jeszcze silniej i intensywniej wspierać rozwój przedsiębiorczości w każdej gminie. Chcę zabiegać o pomoc i działania doradcze dla małych lokalnych biznesów, tak by małe firmy mogły stabilnie się rozwijać.

Jestem osobą dialogu, co chcę wykorzystać w pracy na rzecz mieszkańców, współpracując efektywnie z przedstawicielami wszystkich szczebli samorządu. Dlatego jako radna chcę zabiegać o środki unijne dla naszego powiatu, bo to duża szansa dla wszystkich mieszkańców, zarówno starszych, dzieci, jak i młodych; rolników, ale i przedsiębiorców. To dla mnie dodatkowa motywacja do ubiegania się o mandat w wyborach 7 kwietnia, bo będę mogła aktywnie starać się o wsparcie finansowe dla naszych gmin na projekty i inwestycje, w gospodarkę, innowacyjność, ale także inwestycje w obszarze społecznym, takie jak aktywizowanie i wpieranie przedsiębiorczości kobiet, pomoc społeczną dla tych, którzy tego potrzebują.

Szczególnie ważne dla mnie jest zadbanie o ofertę rozwojową dla dzieci i młodych osób. Będę zabiegać też o stworzenie przestrzeni edukacyjnej dla wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i współpracy zarówno dla młodzieży, jak i przedsiębiorców.

Mamy wciąż wiele do zrobienia w bardzo ważnych dla mnie obszarach polityki młodzieżowej i senioralnej, czy osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Chcę być Waszą reprezentantką i głosem zarówno w tych sprawach, jak i sprawach dotyczących rozwoju gospodarczego naszego regionu.

Moje dotychczasowe działania na rzecz promocji lokalnej żywności, wsparcie dla rolników i przedsiębiorców oraz działania charytatywne, to dowód, że moim celem jest wspólne budowanie lepszej przyszłości tak, by wszystkim żyło się lepiej.

Napędza mnie pasja i misja, ale też wiara w tradycję i w rozwój oraz społeczną odpowiedzialność, którymi chcę się z Państwem podzielić, dlatego proszę o zaufanie i oddanie na mnie swojego głosu 7 kwietnia, bo RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Serdecznie dziękuję!

Nazywam się Maria Zdebska. Jako przedsiębiorcza kobieta biznesu, jestem pełna pasji, zaangażowania i determinacji w prowadzeniu swojej firmy. Moje szerokie doświadczenie zarówno w biznesie, jak i w branży przetwórstwa polskiej żywności, przyczynia się do sukcesu firmy "MAGI" oraz doskonałej jakości oferowanych produktów. Nieustannie rozwijam się zawodowo i poszukuję nowych możliwości rozwoju dla firmy i dla siebie. Stawiam na innowacje, dbam o rozwój marki, śledzę trendy w branży spożywczej. Łączę tradycję z nowoczesnością.

Jako kobieta przedsiębiorca, wyznaczam nowe standardy w branży żywnościowej, jednocześnie wspieram zrównoważony rozwój społeczny i ekonomiczny wsi. Stanowię dowód na to, że to kobiety zmieniają oblicze polskiej wsi. Moje zaangażowanie, innowacyjność oraz społeczna odpowiedzialność stanowią doskonały przykład dla innych przedsiębiorców działających i rozwijających się prężnie na terenach wiejskich.

Początki:

Właśnie dzięki tej pasji i chęci samorealizacji w 2013 roku rozpoczęła się moja zawodowa podróż, kiedy to w małej małopolskiej wsi Trzciana koło Bochni, wspólnie z koleżanką Agnieszką Gomułką założyłam firmę „MAGI”, zajmującą się lepieniem domowych, tradycyjnych pierożków. Tak narodziła się znana i lubiana marka „Pierożki Babci Władzi” – symbol tradycji i smaku naszego regionu.

Naszym celem było przywrócenie pamięci i promocja tradycyjnych smaków dzieciństwa oraz rozwój naszej miejscowości. I tak pasja tradycji kulinarnej i wspólna miłość do aromatycznych pierożków Babci Władzi  przekształciła się w fundament przedsiębiorczej podróży i udany biznes.

A Babcia Władzia to autentyczna Babcia i jedyna w swoim rodzaju, silna i inspirująca kobieta – moja Teściowa, której wiele zawdzięczam.

Tworząc biznes przekonałam się, że prawdziwe jest powiedzenie, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli ma się w sobie dobre geny i moc do działania. Szczególnie, gdy wierzy się w siebie, w swój kraj i pracę pozwalającą na lepsze życie w naszej Ojczyźnie.

Przy założeniu firmy towarzyszyły nam ogromna determinacja i samozaparcie. Początki, oparte na wałku i stolnicy, w miejscowości, gdzie w większości gospodynie same gotowały w domu, i dodatkowo bez gotówki na start, to niełatwe początki.

Zaczęło się od zakładu produkcyjnego w przystosowanym do produkcji garażu. Zakład - to dużo powiedziane – bo cała powierzchnia to było 30 m2.  Załoga to kilka pań lepiących pierogi. Oprócz tego wałki i stolnice, małe chłodziarki, jeden samochód. Ale to co najważniejsze – była wizja – promowanie i zachowanie tradycji kulinarnych Małopolski i cieszenie się historią rodzinnej kuchni. Później pojawiła się nadzieja na zachęcenie innych do odkrywania autentycznych smaków, ale również do inspiracji i aktywizacji innych kobiet. Wiemy jak ważne są przedsiębiorcze lokalne działania, które pomagają w rozwijaniu wszelakich, różnorodnych pasji, także tych skupionych wokół kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń czy grup modlitewnych.

Przez lata, dzięki ciężkiej pracy oraz dzięki pozyskaniu licznych grantów i środków unijnych, nasza firma szybko przekształciła lokalne tradycje kulinarne w rozpoznawalną markę, tworząc tym samym prężnie rozwijający się lokalny biznes, dając nowe miejsca pracy i promując rozwój gospodarczy. Ta droga nie byłaby możliwa bez licznych spotkań, rozmów i szkoleń dla pracowników, które samodzielnie organizowałam i prowadziłam. Wszystkie te działania pozwoliły na skuteczne pozyskanie środków finansowych na rozwój prowadzonego przeze mnie projektu.

Współpraca regionalna:

Z czasem moja działalność rozszerzyła się daleko poza granice małej miejscowości. W 2019 roku nawiązałam współpracę z Lokalną Grupą Działania Dolina Raby, która, także dzięki środkom unijnym, otworzyła nowe możliwości rozwoju nie tylko dla mnie, ale i dla całej lokalnej społeczności. Przynależność do prestiżowych organizacji takich jak Kulinarne Dziedzictwo Małopolski i „Made in Małopolska” potwierdzają mój stały wkład w promowanie polskiej i małopolskiej kuchni i tradycji.

Moje osiągnięcia:

Rok 2023 był dla mnie szczególnie wyjątkowy ze względu na liczne wyróżnienia, które podkreśliły moje indywidualne zaangażowanie i sukcesy organizacyjne. Od nagrody PRACODAWCA ROKU 2023, przez specjalne wyróżnienie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, za propagowanie tradycyjnych wartości w kuchni polskiej, nagrodę Mistrz Agroligi 2023 w kategorii Przedsiębiorstwo na wsi, aż po nagrodę KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA NA TERENACH WIEJSKICH, co było uhonorowaniem moich działań w ramach innowacji rolniczych na terenach wiejskich. Każde z tych wyróżnień pokazuje mój wkład w rozwój lokalnej przedsiębiorczości i stanowi dowód na wartość mojej pracy dla naszej społeczności.

Aktywność międzynarodowa i Lokalna

Moje działania na arenie międzynarodowej, w tym współpraca z Europejskim Partnerstwem Innowacyjnym na rzecz Wydajnego i Zrównoważonego Rolnictwa, zorganizowanie Polskiej Misji Gospodarczej do Indii oraz uczestnictwo w Forum Dobrych Praktyk w Brukseli, dodatkowo pokazują moje zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i innowacji w rolnictwie. O mojej determinacji w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań dla polskiej wsi świadczy realizacja takich projektów jak Nutritech, realizowanych w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Zaangażowanie społeczne i charytatywne:

Poza sferą biznesową, moje serce bije równie mocno dla lokalnej społeczności i działalności charytatywnej. Jestem współzałożycielką Stowarzyszenia POKOLENIA RAZEM, które wspiera wielopokoleniowy rozwój naszej lokalnej wspólnoty. Moje zaangażowanie w akcje takie jak "Szlachetna Paczka" czy wsparcie dla Caritas to wyraz mojej troski o tych, którzy wciąż potrzebują naszej pomocy.

Działam w wielu obszarach, zdobywam ciągle nową wiedzę i doświadczenia, cieszę się sukcesami, rozwijając firmę MAGI i dążąc do wejścia na rynek europejski.

Prywatnie wspólnie z wspólnie z mężem wychowujemy czwórkę naszych wspaniałych dzieci.

Z pasją, oddaniem na rzecz naszej lokalnej społeczności oraz wyrazami głębokiego szacunku serdecznie zapraszam do udziału w wyborach samorządowych 7 kwietnia.

Razem zmienimy przyszłość naszego powiatu na lepsze!

Maria Zdebska
Kandydatka do Rady Powiatu Bocheńskiego

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka