poniedziałek, 21 styczeń 2019 16:25

Na Śląsku bezpłatna kolej na ferie!

Napisał

W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować Kolejami Śląskimi za darmo.

czwartek, 17 styczeń 2019 14:26

Nowinki z Wierchomli

Napisała

W Wierchomli uruchomiono ostatnio pierwszy i jedyny w Polsce tor Playcross. Tor ma 250 m długości i złożony jest ze specjalnie profilowanych zakrętów i z 8 rollerów różnej wielkości. Tor powstał z myślą o dzieciach i wszystkich, którzy poszukują większych wrażeń niż zwykłe ślizganie po stoku. Nowe atrakcje Wierchomli na pewno ucieszą i snowboardzistów, i narciarzy. Niezłą frajdę będą też miały dzieciaki.

Już w najbliższy weekend (18-20 stycznia) Zakopane przeżyje prawdziwe oblężenie fanów skoków narciarskich. Do stolicy Tatr przyjadą najlepsi zawodnicy z całego świata na czele z liderem klasyfikacji generalnej Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie – Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2019. To będzie niepowtarzalna okazja do zobaczenia naszych skoczków na żywo. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Ruszyły zapisy do wiosennej edycji akcji Polska Zobacz Więcej – Weekend za Pół Ceny, która odbędzie się w dniach 15 – 17 marca 2019 roku. „Działasz w branży turystycznej lub okołoturystycznej? Weź udział w akcji i wypromuj swoją ofertę hotelową, gastronomiczną, czy kulturową. W ten sposób zapewnisz sobie dodatkowe korzyści również poza głównym sezonem turystycznym. Przygotowując okazyjne oferty, dotrzesz do znacznie większej grupy turystów” – zachęca organizator - Polska Organizacja Turystyczna. 

„Szlak prowadzący drogą do Morskiego Oka ze względu na wysokie zagrożenie lawinowe jest zamknięty do odwołania dla ruchu turystycznego, transportu konnego i samochodowego.” – informuje Tatrzański Park Narodowy

poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:36

Wchodząc na lód, zawsze ryzykujesz życiem

Napisała

Pamiętajmy, że wchodzenie na lód zawsze niesie z sobą ryzyko utraty zdrowia lub życia.

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei na stacjach, przystankach, mostach i wiaduktach. Akcje ulotkowe, spotkania edukacyjne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z dziećmi i młodzieżą oraz i żółte naklejki na przejazdach kolejowo-drogowych, to działania, które zwiększą bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Od 16 stycznia autobusy FlixBusa w ramach nocnej linii N1362 zaczną kursować na trasie Szczecin-Zakopane, z przystankami m.in. we Wrocławiu, w Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Krakowie i Myślenicach. Bilety na tę trasę są już w sprzedaży na stronie www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej.

wtorek, 08 styczeń 2019 12:56

Małopolska: Czy czeka nas "zima stulecia"?

Napisała

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie 7 stycznia odbyło się doraźne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał je w związku z dotychczasowymi intensywnymi opadami śniegu oraz prognozowanymi dalszymi, niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, zapowiadanymi na terenie województwa małopolskiego.

Strona 1 z 11

Ostatnio na głos24

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA