Ile kosztuje parking przy lotnisku Balice? Wyróżniony

środa, 26 wrzesień 2018 11:23

Lotnisko Kraków – Balice każdego dnia obsługuje tysiące podróżujących z Polski do innych krajów i przylatujących do nas. Dojazd na port lotniczy jest bardzo prosty, ponieważ do wyboru jest kilka metod komunikacji. Jedną z nich jest własne auto. Gdzie można je wtedy zostawić, aby nie przepłacić za parkowanie?

Podkrakowskie lotnisko w Balicach ma dogodne położenie. Znajduje się tuż przy autostradzie A4, z dobrym dojazdem od strony Katowic oraz Krakowa, a także innych położonych w okolicy miejscowości. Nic więc dziwnego, że wielu podróżujących decyduje się na dojazd na port lotniczy własnym samochodem.

Lotnisko posiada własne parkingi – krótkoterminowy oraz długoterminowy, ale możemy wybrać też inny parking lotnisko Balice pod tym względem oferuje wiele miejsc parkingowych dla podróżujących.

Lotnisko Balice – ceny parkowania

Gdy chcemy tylko kogoś odwieźć albo zabrać z lotniska i zajmie nam to nie więcej niż 10 minut, najlepszym wyborem jest skorzystanie z parkingu krótkoterminowego przy terminalu. Znajduje się tam tak zwana strefa Kiss & Fly z darmowym parkingiem do 10 minut. Gdy jednak przekroczymy ten czas, za każde rozpoczęte 10 minut zapłacimy aż 10 złotych.

Do dyspozycji mamy także oficjalne parkingi lotniskowe – parking wielopoziomowy i parkingi terenowe. Tam za jedną godzinę i każdą następną godzinę zapłacimy 9-10 złotych. Pierwsza doba to koszt 54-60 złotych, a potem ceny nieco maleją. Przykładowo, cena od pierwszej od siódmej doby to 95-200 złotych.

Tańsze są nieoficjalne parkingi położone nieco dalej od terminala. Tam możemy zapłacić nawet około 2-4 złotych za jedną godzinę oraz 6-10 złotych za całą dobę. Nietrudno policzyć, że to najbardziej opłacalna opcja przy parkowaniu długoterminowym. Nie musimy też obawiać się o dotarcie na terminal – parkingi zapewniają swoim klientom usługi transferu za darmo, więc nie musimy iść pieszo z bagażami. Można korzystać też z innych udogodnień – mycie auta, ładowania akumulatora, wypożyczenie fotelika dziecięcego.

Dokładne cenniki parkowania przy lotnisku Kraków – Balice można znaleźć na stronie internetowej parkingu: http://interparkingbalice.pl/

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA