Mądry Natalia

Mądry Natalia

Podczas odbywającego się w Katowicach szczytu COP24 samorządowcy polskich miast ogłosili i podpisali Deklarację „Solidarność dla Klimatu”. Podejmują w niej zobowiązania do konkretnych wspólnych działań na rzecz ochrony klimatu, zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkanek i mieszkańców.

Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec organizuje turniej Mikołajkowo-Świąteczny o ciupagę góralską dla zawodników z rocznika 2008. Turniej odbędzie się 15.12.br. o godzinie 9:00 na sali sportowej w Żywcu - Oczkowie.Zbiórka drużyn 8:30. W turnieju będzie brało udział 8 zespołów.

Podczas Koncertu Galowego, 9 grudnia br., poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu „Talenty” oraz usłyszeliśmy wybranych najzdolniejszych laureatów konkursu z powiatu wadowickiego. Jurorzy nominowali 68 osób do nagrody „Talent” w 7. kategoriach artystycznych i wiekowych.

W Kalwarii Zebrzydowskiej gościli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie Tomasz Pałasiński – Dyrektor i  Agnieszka Wachowska Zastępca.  Spotkanie było okazją do podsumowania bardzo dobrej współpracy pomiędzy GDDKiA w Krakowie a Gminą Kalwaria Zebrzydowska. Burmistrz Augustyn Ormanty podziękował za ostatnie przeprowadzone inwestycje drogowe GDDKiA Kraków, w szczególności za wykonanie modernizacji obiektów mostowych w miejscowości Brody oraz budowę chodnika w ciągu Drogi Krajowej nr 52 w miejscowości Barwałd Górny.

Strona 1 z 830
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA