poniedziałek, 3 lipca 2017 23:39

Stawkę PGE IMME poznamy 17 lipca

Autor (red)

17 lipca poznamy zawodników, którzy wystartują w tegorocznych PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Zawody rozegrane zostaną 14 sierpnia w Gdańsku (początek o godz. 19:00). Weźmie w nich udział piętnastu najlepszych żużlowców PGE Ekstraligi według średnich biegopunktowych oraz jeden zawodnik z dziką kartą.

Na razie nie wiadomo kto nim będzie. W ubiegłym roku z dziką kartą wystartował w PGE IMME Krystian Pieszczek i… wygrał zawody. Aktualnie reprezentant MRGARDEN GKM Grudziądz zajmuje odległe - 36. miejsce na liście sklasyfikowanych żużlowców w PGE Ekstralidze.

Do czasu ogłoszenia nominacji do zawodów rozegranych zostanie jeszcze pięć zaległych meczów PGE Ekstraligi: BETARD Sparta Wrocław – ROW Rybnik (9.07), Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa – FOGO Unia Leszno (9.07), ROW Rybnik – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (12.07), ROW Rybnik - BETARD Sparta Wrocław (16.07) i MRGARDEN GKM Grudziądz – CASH BROKER Stal Gorzów (16.07).

- Wczorajszy finał IMP pokazał, że faworytów pogodzić może zawodnik, na którego nikt nie stawiał. To jest właśnie piękno żużla. Dla wielu zawodników nadarzy się już wkrótce doskonała okazja do rewanżu. PGE IMME to nie tylko najlepsi polscy żużlowcy, ale cała czołówka światowa w jednym miejscu – podkreśla Wojciech Stępniewski, Prezes PGE Ekstraligi.

Przypomnijmy, że zawody organizowane są od 2014 roku, gdy w Tarnowie wygrał Emil Sayfutdinov. Rok później na torze w Lesznie triumfował Grigorij Laguta, a przed rokiem w Gdańsku zwyciężył Krystian Pieszczek.

Przez kolejne dwa sezony PGE indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi będą rozgrywane na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Konkurs ofert, który został przeprowadzony przez Ekstraligę Żużlową na lata 2017 – 2018, wygrała firma Kfsport i ona została lokalnym organizatorem turnieju.
Bilety na PGE IMME 2017 można kupować za pośrednictwem:

• KupBilet.pl
  • Speedway-Shop.pl
  • bezpośrednio w salonach Empik i STS w całej Polsce
  • punktów KibicFanShop.pl w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku (poziom -1) oraz w sklepie firmowym KibicFanShop.pl (ul. Marynarki Polskiej 98 w Gdańsku)

Ceny biletów:

• Trybuna honorowa: 50zł w przedsprzedaży do 31.07.2017, 60 zł od 01.08.2017
  • Normalny: 20 zł w przedsprzedaży do 31.07.2017, 29 zł od 01.08.2017
  • Program zawodów: 15 zł (zakup na voucher, wymieniany na program w dniu turnieju)
  • Dzieci do 12 roku życia: wejście na program zawodów
  • Dzieci do 4 roku życia: wejście za darmo
  • Pakiety Hospitality & VIP Tickets: 399 zł (miejsce w najlepszej części stadionu vis a vis startu i mety, program zawodów, dedykowany zestaw upominków, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, parking, catering).