Z Bochni na Everest i Lhoste Wyróżniony

środa, 04 kwiecień 2018 16:44

Pomysł wejścia na Mount Everest pojawił się jak iskierka z czasem żarząca się coraz mocniej i mocniej – pisze na swojej stronie Szczepan Brzeski. W niedzielę, 8 kwietnia, ten pochodzący z Bochni podróżnik, biegacz maratonów i ultra-biegów górskich wyrusza razem z Sylwią Bajek do Katmandu, aby spełnić swe marzenie.

Everest to ostatnie „oczko”, jakiego brakuje Szczepanowi Brzeskiemu do zdobycia Korony Ziemi. Na osiem z dziewięciu szczytów (w wersji rozszerzonej – po dwa dla Europy i Australii z Oceanią) wszystkich kontynentów wspiął się w ciągu ostatnich 6 lat. Został Everest. Próbował w ubiegłym roku i 21 maja 2017 roku zdobył najpierw Wierzchołek Południowy Mount Everest, aby finalnie osiągnąć wysokość 8800 m n.p.m., wysokość tzw. Stopnia Hillarego. Wyżej góra już nie pozwoliła…

O wyprawie na Everest Szczepan Brzeski razem z Sylwią Bajek, która jako 4-ta, najmłodsza Polka w historii chce zdobyć Lhotse, opowiedział na konferencji prasowej zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Bochni.

A już wkrótce na stronie Glos24.pl wywiad ze Szczepanem Brzeskim i Sylwią Bajek, w którym musieli zmierzyć się z niejednym trudnym pytaniem.

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Ostatnio na głos24

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA