Ruszyły zapisy na 13. Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą”!

środa, 14 listopad 2018 17:06

Z okazji 27. Finału WOŚP 13 stycznia 2019 r. odbędzie się 13. Bieg WOŚP, na który ruszają zapisy. W tym roku biegniemy ponownie z hasłem „Policz się z cukrzycą”. Jak w poprzednich latach 5000 uczestników przebiegnie 5 km ulicami centrum Warszawy, a za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. 

Trasę 13. edycji Biegu można zobaczyć na na stronie. Opłata za cegiełkę wynosi minimum 30 PLN, oznacza to, że każdy, kto w większym stopniu chciałby wesprzeć cel 13. Biegu „Policz się z cukrzycą” może wpłacić wyższą kwotę. 

Zebrane fundusze z cegiełek w całości przeznaczone zostaną na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, prowadzonego przez Fundację WOŚP.

Każdy zarejestrowany uczestnik biegu otrzymuje:

 • numer startowy wraz z czterema agrafkami,
 • pamiątkową koszulkę 13. Biegu WOŚP,
 • medal na mecie,
 • upominki od sponsorów i partnerów imprezy.

Odbiór pakietów startowych:

Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w dwóch miejscach:

 • 7-12 stycznia 2019 (w godzinach: pn.-pt.: 11:00-20:00, sob.: 10:00-18:00). – Sklep Biegacza, Warszawa Powiśle, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 145A 
 • 13 stycznia 2019, godz. 10:00-12:00 – miasteczko biegowe pod Pałacem Kultury i Nauki

Przy odbiorze pakietów startowych należy dostarczyć podpisane Oświadczenie uczestnictwa w 13. Biegu WOŚP. Osoby, które chcą, by ich pakiety były odebrane przez inną osobę, muszą udzielić jej stosownego Upoważnienia.

Program imprezy - 13 stycznia 2019 (niedziela):

 • 10:00 - 12:00 - czynne biuro zawodów
 • 13:00 - otwarcie imprezy, rozgrzewka
 • 13:45 - start biegu
 • 15:00 - zakończenie imprezy

Każdy, kto chce uczestniczyć w 13. Biegu WOŚP powinien zapoznać się Regulaminem wydarzenia. Zapisy na bieg są organizowane poprzez platformę Slot Market.

Hasło przewodnie biegu "Policz się z cukrzycą" wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację - „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski i na świecie, gdzie zostanie zorganizowanych kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia. Lista biegów i wydarzeń sportowych będzie na bieżąco aktualizowana na naszych stronach.

O tym jak zorganizować bieg w swoim mieście, można przeczytać na stronie.

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona - producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych.


Więcej informacji na temat 13. Biegu "Policz się z cukrzycą" znajduje się na stronie bieg.wosp.org.pl/

fot. Artur Rawicz/Fundacja WOŚP

 

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA