Reklama-Budzow-lekarz
Motoryzacja

Motoryzacja (64)

Rajd Polski Historyczny ruszy na drogi Małopolski

29 sierpnia z Krakowa z Rynku Głównego wyruszy 7 Rajd Polski Historyczny. Kolejna edycja będzie pod wieloma względami nowa, co doskonale połączy się z obchodami 110-lecia istnienia Automobiklubu Krakowskiego oraz uatrakcyjni i podniesie poziom Rajdu. Równolegle do RPH wystartuje 1 Rajd Polski Nowych Energii, w którym udział wezmą pojazdy zasilane alternatywnymi źródłami energii.

Czytaj dalej...

Przyszłość aut elektrycznych w Polsce pod 4 znakami zapytania

W Norwegii na 100 tys. mieszkańców przypada 185 stacji ładowania. W Chinach w 2012 roku sprzedano blisko 10 tys. aut elektrycznych, podczas gdy 5 lat później ponad 600 tys. W Japonii najszybciej sprzedającym się samochodem elektrycznym jest rodzimy Nissan Leaf. W Stanach Zjednoczonych ponad połowa nowych aut elektrycznych jest finansowana leasingiem. Czy Polska ma szansę na takie lub zbliżone statystyki? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć eksperci EFL w raporcie „Czy jesteśmy gotowi na auta elektryczne?”, w którym przeanalizowali podejście do elektromobilności najbardziej rozwiniętych gospodarek świata i Polski w czterech obszarach.

Czytaj dalej...

Podhale: Gdzie nadal nie dojedziesz?

Na terenie województwa Małopolskiego w wyniku intensywnych opadów deszczu w wielu miejscach doszło do uszkodzenia nawierzchni dróg, zamulenia przepustów i rowów melioracyjnych. Szczególnie nasilenie zdarzeń miało miejsce na terenie powiatów: limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. Jak wyglądą sytuacja 20 lipca? 

Czytaj dalej...

Małopolska: BLISKO ostrzeże i powiadomi. Czy warto ją zainstalować?

Policja małopolska dołączyła do nadawania w aplikacji aplikacji BLISKO, za pomocą której będzie przesyłać mieszkańcom ostrzeżenia i ważne komunikaty. Aplikacja stworzona przez SIMS Sp. z o.o. jest do pobrania za darmo m.in w Google Play, ma 3,5 gwiazdki ale ciągle jest ulepszana. 

Czytaj dalej...

STOP przed każdym przejazdem!

 By ograniczyć niebezpieczne sytuacje na skrzyżowaniach toru i drogi PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły „Bezpieczne piątki” - dodatkowe akcje na przejazdach. Rozmowy, instrukcje, ulotki, a nawet mandaty - przypomną kierowcom i pieszym o bezpieczeństwie. Kolejarze chcą eliminować ignorowanie znaków STOP, przechodzenie pod oraz slalomy między rogatkami.

Czytaj dalej...

Jak przygotować samochód do wakacyjnego wyjazdu? 3 wskazówki

Podróż samochodem może być równie fascynująca i pełna ciekawych wrażeń jak lot samolotem lub jazda pociągiem. Wymaga jednak od kierowców samodzielnego przygotowania środka transportu, by zapewnić wszystkim pasażerom jak najlepsze warunki podczas drogi. Aby w trakcie jazdy do miejsca odpoczynku nie pojawiły się nieprzewidziane zdarzenia, warto odpowiednio przygotować samochód do długiej trasy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA