Polacy coraz częściej kupują kabriolety Wyróżniony

środa, 27 czerwiec 2018 14:00

Aż o 14 proc. wzrosła sprzedaż używanych kabrioletów w 2018 r. Najczęściej wybieranym autem jest Peugeot 307 CC.

Utrzymująca się słoneczna aura sprawiła, że Polacy tłumnie odwiedzają plaże, usuwają rdzę z grilla oraz zgodnie z najnowszymi danymi AAA AUTO, coraz częściej wsiadają za kierownicę używanych kabrioletów. Ich sprzedaż w sieci dealera wzrosła w tym roku aż o 14 proc. w porównaniu do 2017 roku. Niemniej jednak w kontekście całorocznej pogody w kraju, entuzjazm Polaków do kabrioletów wydaje się ciągle zastanawiający.

„Kabriolet w rzeczywistości lepiej nadaje się do łagodniejszego klimatu niż gorących, suchych warunków. W tych bardziej sprawdzają się samochody ze stałym dachem, które dzięki klimatyzacji utrzymują niższą temperaturę wewnątrz auta i chronią pasażerów przed nadmiernym słońcem. Dachy z tkanin są coraz bardziej zaawansowane, a wraz z elektrycznym sterowaniem składanych części dachu, kabriolety stały się dalece mniejszym kompromisem w stosunku do tradycyjnych aut niż kiedykolwiek wcześniej“ – powiedział František Švec, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

Obecnie dachy kabrioletów są wodoszczelne i zapewniają doskonałą izolację akustyczną oraz tłumią dźwięki, dzięki czemu można używać takich aut do jazdy całorocznej. Eksperci AAA AUTO radzą jednak, aby zachować dobry wygląd składanego dachu, należy pamiętać o cyklicznym czyszczeniu i przeglądzie co najmniej raz w roku, a wówczas będzie można parkować kabrioletem na świeżym powietrzu nawet cały rok. Warto przy tym pamiętać, aby nie zostawiać samochodu pod drzewem, jeśli chcemy, żeby dach nie zmienił koloru na... zielony.

W tym roku najbardziej popularnym używanym kabrioletem poszukiwanym przez Polaków w sieci AAA AUTO jest Peugeot 307 CC, coupe i kabriolet w jednym, który wygląda znakomicie i jednocześnie jest tani. Aż 50 proc. wszystkich kupowanych kabrioletów w AAA AUTO było w kolorze czarnym, 87 proc. miało silniki benzynowe, a 75 proc. manualną skrzynię biegów.

Z kolei, w Europie Środkowej, w sieci AURES Holdings, która jest właścicielem AAA AUTO, w tym roku najczęściej kupowane są kabriolety:

 1. Volkswagen Eos
 2. Mercedes SLK
 3. Peugeot 307
 4. Peugeot 206
 5. Volvo C70
(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Ostatnio na głos24

 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA