Marzena Gitler

Marzena Gitler

W nocy intensywne deszcze doprowadziły do wylania rzeki Breń w Dąbrowie Tarnowskiej i Swarzowie. Strażacy musieli użyć łodzi.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla Polski. Zagrożenie występuje m.in w Małopolsce i na Podkarpaciu. 

Spotkaniem z autorką książek dla dzieci – Joanną Wachowiak rozpoczęła się realizacja projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. W realizujących projekt gminach gościli już Szymon Hołownia a dzieci i młodzież bawiły się na koncertach Majki Jeżowskiej, ale to nie wszystko…

Tarnów wypowiada wojnę wszechobecnym reklamom. Przygotowany projekt uchwały krajobrazowej, którego konsultacje zakończyły się 15 maja, zakłada wprowadzenie sześciu stref i ograniczenie się tylko do możliwości umieszczenie jedynie szyldów na rynku i ul. Żydowskiej.

Polska Grupa Górniczej została nagrodzona Złotą Ciupagą podczas 24 Podhalańskich Targów Budownictwa Instalacji i Wnętrz "Z tradycją na Podhalu" w Nowym Targu. Największy producent węgla kamiennego w Europie zdobył wyróżnienie za prezentację ekogroszku Karlik.

Bukmacherzy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce ocenili szanse kandydatów do Europarlamentu. Wśród faworytów w okręgu nr 10 Świętokrzyskie - Małopolska są Patryk Jaki, Beata Szydło, Róża Thun i Adam Jarubas. Wskazali też zwycięzcę w całym okręgu. Kto wygra wg analityków STS?

Strona 1 z 496

Ostatnio na głos24