piątek, 07 grudzień 2018 14:19

Czy trzeba będzie pracować w Wigilię?

Napisał

Posłowie PSL UED złożyli w Sejmie projekt ustanawiający dni wolne od pracy w Wielki Piątek i Wigilię Bożego Narodzenia.

W połowie listopada weszła w życie ustawa o kołach gospodyń wiejskich. Mogą zdobyć osobowość prawną, prowadzić działalność gospodarczą, gromadzić środki finansowe i zdobywać dotacje. Jest jednak jedno ale…

czwartek, 06 grudzień 2018 11:38

Emerytura bez podatku coraz bliżej?

Napisała

Ludowcy przygotowali prosty sposób na podwyżkę emerytur. Za sprawą obywatelskiego projektu „Emerytura bez podatku” seniorzy zyskają nawet kilkaset złotych. Debata o podniesieniu świadczeń  dla seniorów odbędzie się już w najbliższy piątek w Sejmie.

środa, 05 grudzień 2018 15:50

Lekarze (już) wystawiają e-zwolnienia

Napisała

Niemal 11 tys. w weekend, blisko 151 tys. w poniedziałek 3 grudnia br. i prawie 50 tys. do wtorkowego południa – to bilans pierwszych dni obowiązywania elektronicznych zwolnień lekarskich. W szczytowym momencie do systemu wpływało nawet 19 e-zwolnień na sekundę.

piątek, 30 listopad 2018 16:22

Szał mikołajkowych e-zakupów

Napisał

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już przed Mikołajkami zaczyna się czas poszukiwania idealnych prezentów dla najbliższych. Warto jednak pamiętać, że oszuści tylko czekają na nasz błąd. Podczas kupowania upominków w sieci nie dajmy się nabrać złodziejom. Jak zminimalizować ryzyko kradzieży naszych cennych danych? Na co zwracać uwagę podczas korzystania z e-sklepów – podpowiada ekspert ds. ochrony danych osobowych z ODO 24.

piątek, 30 listopad 2018 15:21

Uwaga na fałszywe wiadomości SMS

Napisała

W ostatnich godzinach pojawiły się fałszywe informacje SMS sugerujące możliwość wykonania operacji finansowej z użyciem serwisu Profil Zaufany.

Chcesz zamieszkać w Krakowie? Szukasz mieszkania dla siebie i rodziny? Krowodrza to doskonała dzielnica dla Ciebie, bo wszędzie będziesz miał blisko. Dowiedz się, jak wybrać idealny lokal.

czwartek, 22 listopad 2018 12:30

Drony skrócą czas przerw w dostawach energii

Napisał

TAURON testuje drony do sprawdzania działania sieci energetycznych. Bezzałogowe systemy latające (BSL)  wykorzystywane są do zadań inspekcyjnych oraz transmisji obrazu online.

czwartek, 22 listopad 2018 10:07

Akcja CBA w RUCHU i Alior Banku

Napisała

W środę funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie Prokuratury okręgowej w Krakowie przeprowadzili na terenie całego kraju szereg przeszukań w siedzibach Alior Bank SA, RUCH SA jak również innych podmiotów i osób, zabezpieczając niezbędną dokumentację, w tym elektroniczną, związaną z nadzorowanym śledztwem dotyczącym między innymi nieprawidłowości związanych z udzieleniem przez Alior Bank SA kredytów RUCH SA.

Strona 1 z 17
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA