piątek, 16 listopad 2018 11:47

Ile zarobią nowo wybrani radni?

Napisał

Dieta radnego w 2019 r. wyniesie maksymalnie 2 684,13 zł miesięcznie. Obok diet radnym przysługuje także zwrot kosztów podróży służbowych.

poniedziałek, 05 listopad 2018 13:23

UWAGA! Normy Jakości Węgla już obowiązują!

Napisała

Nowa broń do walki ze smogiem właśnie zaczyna działać. 4 listopada 2018 r weszły w życie przepisy dotyczące monitorowania i kontroli jakości paliw stałych. Oznaczają one koniec sprzedaży węgla o niskiej jakości oraz nowe obowiązki nałożone na sprzedawców węgla.

wtorek, 30 październik 2018 14:27

Windery - popularny nośnik reklamowy

Napisał

Będąc na plaży lub na stoku narciarskim z pewnością wielu z nas spotkało się z winderami - skrzydłami reklamowymi złożonymi z masztu oraz flagi. Trudno ich nie zauważyć - łopoczące na wietrze z dumą prezentują produkty, loga firm, wydarzenia. Windery to bardzo popularny nośnik reklamy. Każda firma, która chciałaby być bliżej swoich klientów i przyciągać ich uwagę, powinna rozważyć inwestycję w skrzydła reklamowe.

poniedziałek, 29 październik 2018 15:06

Zasiłek pogrzebowy – komu, za co i ile się należy?

Napisała

Zasiłek pogrzebowy to nic innego jak zwrot poniesionych kosztów pogrzebu, a więc kosztów, które mają związek ze złożeniem ciała lub prochów do grobu. Co stanowi koszt uwzględniany przy wypłacie zasiłku pogrzebowego przez ZUS, a co refundowane w ramach zasiłku już nie jest?

piątek, 19 październik 2018 12:30

Prawo do… ciepłego domu

Napisała

Wraz z wejściem w życie antysmogowych ustaw rządowych oraz uchwał sejmików wojewódzkich, poszerzył się zakres ubóstwa energetycznego Polaków. Na nic zdaje się zakaz spalania śmieci w starych piecach, gdy najtańszy węgiel znika z rynku, a ten którym można palić drożeje o 30-50%. Gdy koszt wymiany kotła nagle rośnie 5-8 krotnie /z 2 tys. zł za kocioł pozaklasowy do 10-15 tys. za kocioł 5 klasy/ plus koszt wymiany wkładu kominowego i całej instalacji grzewczej.

Od 1500 zł do nawet 2100 zł dopłaty do opiekunki dla dziecka – na taką pomoc co miesiąc będą mogli liczyć rodzice, którzy zakwalifikują się do projektu Małopolska Niania 2.0.

wtorek, 18 wrzesień 2018 16:29

Pomoc po suszy dla rolników i rybaków

Napisała

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy lub powodzi, a także rybakom prowadzącym hodowlę ryb w gminach dotkniętych tymi klęskami żywiołowymi.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przyznał małopolskim samorządom kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wręczyli je sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to miejsce spotkań przedstawicieli świata biznesu ze wszystkich zakątków świata oraz polityków i samorządowców z całej Polski. Co roku, w trakcie wydarzenia, rada programowa forum docenia jednak osoby, firmy i NGO-sy, które w wyjątkowy sposób nadają ton życiu społecznemu i gospodarczemu Europy Środkowo-Wschodniej. Zobacz, kogo nagrodzono tym razem.

Strona 1 z 15
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA