(red)

(red)

Jesienne wybory do Sejmu wygra Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 48% głosów.

W ostatnim czasie krótkoterminowe wypożyczanie aut cieszy się rosnącą popularnością. Firmy posiadające w swojej ofercie tę usługę kuszą atrakcyjnymi ofertami, a Polacy coraz chętniej korzystają z tego rodzaju udogodnień - zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Rozwiązanie to ma wiele zalet i sprawdza się nawet w przypadku gdy posiadamy własny samochód osobowy. Podczas awarii auta dzięki możliwości wynajmu możemy zapewnić sobie całkowitą mobilność. Podobnie jest także w sytuacji, gdy odwiedzamy większe miasto w celu załatwienia spraw biznesowych. Wypożyczenie czterech kółek to wspaniała alternatywa dla taksówek i komunikacji miejskiej.

Dni Proszowic 2019 właśnie trwają, a wydarzenie rozpoczął czwartkowy II Powiatowy Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Przemarsz, w którym udział wzięli podopieczni placówek pomocy społecznej, uczniowie szkoły Podstawowej nr 1 oraz przedstawiciele władz z Burmistrzem Gminy i Miasta Proszowice Grzegorzem Cichym oraz Zastępcą Burmistrza Zbigniewem Nowakiem na czele, rozpoczął się wyjściem z pod budynku Urzędu Gminy i Miasta Proszowice. Osoby biorące udział w marszu, przeszły główną ulicą miasta, a następnie udały się do siedziby Zespołu Placówek Caritas, gdzie odbywał się piknik. 

Do Krakowa zawitała fala upałów. Prognozy na najbliższe dni przewidują, że temperatura powietrza przekroczy 30° C. W takim czasie należy szczególnie dbać o nawodnienie organizmu i uzupełniać płyny. Dlatego na ulice miasta wyjechały beczkowozy Wodociągów Krakowskich pełne orzeźwiającej kranowianki.

Wykonano go 90 lat temu w Polsce. Wyjechał z zakładów H. Cegielskiego w Poznaniu i pracował przy budowie dróg od okresu międzywojennego. Dziś oprotestowaliby go ekolodzy, bo siłę napędową czerpał z węgla.

Na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Brzesko a Tarnów Mościce naprawiana jest nawierzchnia w godzinach od 5.00 do 20.00.

Strona 1 z 215