Polska drużyna w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Dawid Kubacki odniosła pierwsze zwycięstwo podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Wiśle. W sobotę 17 listopada biało-czerwoni stanęli na podium.

piątek, 16 listopad 2018 15:04

Mundurowi z Żywca spełniali marzenia uczniów

Napisała

Większość dzieci marzy o tym, aby być policjantem. Mundurowi z Żywca postanowili spełnić te marzenia, odwiedzając uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu.

piątek, 16 listopad 2018 14:58

Żywieccy policjanci uczcili pamięć 30. ofiar

Napisała

15 listopada 1978 roku do Jeziora Żywieckiego, z mostu w Żywcu-Oczkowie, spadły dwa autobusy. Zginęło 30 osób. Wczoraj, w 40 rocznicę tragedii, odbyły się uroczyste obchody uczczenia ich pamięci. Delegacja z udziałem górników, samorządowców oraz przedstawicieli służb mundurowych złożyły wiązanki pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy.

W dniach 16-18 listopada br. w Wiśle, obędą się zawody FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2018. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

czwartek, 15 listopad 2018 16:04

Żywiec. Dzieciaki słuchają policjantów

Napisała

O tym, że nie każda zabawa jest bezpieczna, na co uważać w mieszkaniu czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, dowiedziały się przedszkolaki z przedszkola nr 6 w Żywcu, których odwiedzili policjanci z żywieckiej komendy. Spotkanie było również dla mundurowych doskonałą okazją, aby przybliżyć milusińskim specyfikę policyjnej służby.

Podczas swojego niedawnego pobytu w Warszawie, burmistrz Antoni Szlagor spotkał się z doradcą Premiera ds. czystego powietrza Piotrem Woźnym. Rozmawiali na temat rządowego programu wsparcia dla miast najbardziej zanieczyszczonych smogiem. Program ten będzie obejmował wymianę nieekologicznych źródeł ciepła na te spełniające normy oraz termomodernizację budynków.

środa, 14 listopad 2018 15:39

Żywiec: Policyjne działania SMOG

Napisała

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

wtorek, 13 listopad 2018 15:37

Żywiec: zatrzymany na gorącym uczynku

Napisała

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 47-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież elementów metalowych o wartości 6 tys. zł. Na gorącym uczynku przyłapał go właściciel obiektu i natychmiast o całym zdarzeniu poinformował policjantów z Łodygowic.

wtorek, 13 listopad 2018 14:47

Milówka - uwaga na utrudnienia!

Napisała

Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje, że dniach 14 i 15 listopada 2018 roku w godz. 8.00 – 15.00 zostanie zamknięta droga powiatowa nr 1447S Rajcza-Sól-Zwardoń w Lalikach.

Strona 1 z 42
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA