Na terenie Żywiecczyzny rozpoczęła się akcja "Świeć przykładem nie tylko w Adwencie". Jej uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w Parafii św. Bartłomieja w Lipowej. W działania zaangażowani są policjanci, księża oraz przedstawiciele Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku jest to już czwarta edycja akcji. Działania honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

środa, 12 grudzień 2018 15:10

Żywiec. Z seniorami o bezpieczeństwie

Napisała

11.12. br.   w Klubie Seniora "Globik", w Żywcu, odbyła się debata inauguracyjna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie w główniej mierze poświęcone zostało bezpieczeństwu seniorów.

środa, 12 grudzień 2018 15:09

Żywiec. Maturzyści na policjantów?

Napisała

Komendant Powiatowy Policji w Żywcu, mł.insp. Michał Łukasik, 10.12. spotkał się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Było to już kolejne z cyklu spotkań zorganizowanych w ramach kampanii „Policję tworzą ludzie..... Twórzmy ją razem”.

Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec organizuje turniej Mikołajkowo-Świąteczny o ciupagę góralską dla zawodników z rocznika 2008. Turniej odbędzie się 15.12.br. o godzinie 9:00 na sali sportowej w Żywcu - Oczkowie.Zbiórka drużyn 8:30. W turnieju będzie brało udział 8 zespołów.

Spalarnie czy ciepłownie? W Żywcu trwa spór pomiędzy poseł Małgorzatą Pępek a burmistrzem Antonim Szlagorem.

piątek, 07 grudzień 2018 15:55

Ujsoły. Zimowe utrzymanie dróg

Napisała

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych i gminnych na terenie gminy Ujsoły w sezonie zimowym 2018/2019 zorganizowane jest według następującego harmonogramu.

piątek, 07 grudzień 2018 15:53

Lipowa - ekologiczna gmina

Napisała

W Gminie Lipowa od roku funkcjonuje własne ujęcie wody z Malinowskiego Potoku, wraz ze stacją uzdatniania wody. Jak wykazują badania, woda jest bardzo dobrej jakości, w związku z tym lokqalny samorząd zachęca do jej spożywania. W Urzędzie Gminy Lipowa  pojawiły się ogólnodostępne dystrybutory, które pobierają wodę z kranu i po drobnej filtracji udostępniają ją mieszkańcom. Dzięki temu zrezygnowano z zaopatrywania się w wodę mineralną w butelkach plastikowych - bez dostaw, bez opakowań poliwęglanowych, z wykorzystaniem ekologicznych zestawów filtrujących. Takie rozwiązanie pojawi się również w szkołach G,omy Lipowa!.

W środę oszuści wyłudzający pieniądze czterokrotnie próbowali oszukać starszych mieszkańców Żywca.

Strona 1 z 46
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA