środa, 12 grudzień 2018 13:35

Adam Bartosz z nagrodą specjalną POLIN

Napisał

Adam Bartosz, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, obecnie prezes Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie został laureatem nagrody specjalnej przyznanej przez dyrekcję Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Była to czwarta edycja konkursu. Spośród 110 zgłoszeń z całej Polski kapituła konkursu wyłoniła siedmiu nominowanych.

środa, 12 grudzień 2018 12:16

Tarnów: sprawniej w magistracie

Napisał

Będzie szybciej, sprawniej i bezpieczniej. Urząd Miasta Tarnowa wdraża nowy program, który ma ułatwić nie tylko funkcjonowanie samego magistratu, ale też wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców. Zintegrowany system zarządzania finansami, bo o nim mowa, zostanie oddany do użytku we wrześniu przyszłego roku. – Po wielu analizach i wyjazdach do miast, który taki system zastosowały, podjęliśmy decyzję o ujednoliceniu zarządzania finansami i zakupie oprogramowania dla Tarnowa – mówi skarbnik miasta Sławomir Kolasiński.

W sobotni wieczór policjanci z komisariatu w Wojniczu interweniowali w domu jednej z mieszkanek. Dzwoniąca na numer alarmowy kobieta wzywała pomocy twierdząc, że krwawi, bo została pobita przez osobę obecną w jej domu. Mówiła przy tym mało składnie, a w pewnym momencie połączenie się zerwało.

wtorek, 11 grudzień 2018 11:27

Tarnów: maraton pisania listów w III LO

Napisał

W III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie odbył się XIX Maraton Pisania Listów Amnesty International. Akcja zrodziła się w roku 2001 w Polsce i corocznie organizowana jest w okolicach świętowanego 10 grudnia, Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

wtorek, 11 grudzień 2018 11:07

Tarnów: światła na niepodległość

Napisał

To było niecodzienne wydarzenie. 9 grudnia, światła mieszkań bloku przy ulicy Bitwy pod Monte Cassino 5 ułożyły się w stumetrowy napis „100 lat”.

Było dużo zabawy, frajdy, uśmiechu i radości. A wszystko za sprawą ludzi o wielkich sercach, którzy prócz adrenaliny, motocykli, quadów i gokartów kochają także dzieci. Mikołaje (tarnowscy motocykliści, quadowcy i kartingowcy) razem dla dzieciaków.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 11:24

Kolejny sukces tarnowskiego chóru

Napisał

Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses został potrójnym laureatem na XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Bratysławie.

Ze strony Klubu Jagiellońskiego - znanego i szanowanego think tanku padła propozycja, by Zarząd Województwa Małopolskiego został przeniesiony do Tarnowa, co podnosłoby znaczenie miasta. Prezydent Roman Ciepiela ustosunkował się do tej propozycji w oficjalnym komunikacie:

poniedziałek, 10 grudzień 2018 09:45

Tarnów: podwójna kradzież i… podwójne złapanie

Napisała

Mimo, że do nocy sylwestrowej pozostało jeszcze trochę czasu, jeden z mieszkańców Tarnowa zaczął już do niej przygotowania. Aby tradycji stało się zadość, postanowił zaopatrzyć się w butelkę szampana. Kłopot jednak w tym, że nie miał najmniejszego zamiaru płacić za alkohol. 

Strona 1 z 80
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA