wtorek, 12 czerwiec 2018 12:45

Tarnów: nowa sala koncertowa w przyszłym roku

Napisał

Będzie nowoczesna i funkcjonalna, pomieści 240 osób i spełni marzenia kilku wielu początkujących tarnowskich muzyków o własnym miejscu koncertowym w Tarnowie. Mowa o sali koncertowej, która powstanie przy Zespole Szkół Muzycznych. Dziś, w obecności dyrekcji i uczniów ZSM, została podpisana umowa na jego rozbudowę. Wartość inwestycji to prawie 21,5 mln zł.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraziło zgodę na przekroczenie kosztów budowy sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie ponad limit pięciu milionów euro. To pozwoliło wyłonić wykonawcę i podpisać umowę na wykonanie inwestycji.

To ważny dzień dla Tarnowa. Dzięki dotychczasowej konsekwencji i determinacji przystępujemy do budowy kolejnego ważnego obiektu w naszym mieście. Do tej pory uzdolniona młodzież, uczęszczająca do Zespołu Szkół Muzycznych, nie miała miejsca, w którym mogłaby koncertować, była zmuszona korzystać z innych obiektów na terenie Tarnowa i w jego okolicach. W najbliższym czasie to się zmieni. Dziś możemy to już oficjalnie powiedziećrozpoczynamy budowę nowej sali koncertowej – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku dydaktycznego z salą koncertową i salą gimnastyczno-baletową wraz z łącznikiem z istniejącym budynkiem Domu Perkusisty. Obiekt będzie wyposażony
w szereg nowoczesnych instalacji oraz urządzeń m.in. system monitoringu, system sygnalizacji pożaru i włamania oraz okablowanie strukturalne. Budynek będzie w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Zmieniony zostanie także sposób zagospodarowania terenu wraz z budową parkingu, boiska zewnętrznego, placu zabaw i infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja obejmuje również budowę sieci kanalizacji deszczowej sanitarnej oraz wodociągowej.

Inwestycja ta jest projektem bardzo złożonym. Mamy tu bardzo skomplikowaną pod względem architektonicznym bryłę zewnętrzną oraz wiele specjalistycznych instalacji oraz ustrojów akustycznych, których wykonanie wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy. Przy realizacji planujemy współpracę ze specjalistycznymi firmami wykonawczymi w ramach podwykonawstwa – mówi Michał Zydroń, prezes zarządu MTM Budownictwo sp. z o.o.

Prowadzenie działalności koncertowej skierowanej do szerokiego grona melomanów jest nieodłącznym elementem pracy szkoły. – Nowa sala koncertowa pozwoli na prezentowanie różnych rodzajów muzyki i organizację koncertów skierowanych do różnych grup odbiorców. Da możliwość prezentacji umiejętności nie tylko uczniów i nauczycieli tarnowskiej szkoły, ale również pozwoli na organizowanie na większą skalę warsztatów muzycznych, festiwali i dużych koncertów – podkreśla dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych Jolanta Światłowska.

Planowany termin zakończenia prac wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu to
31 lipca 2019 r.

Info/foto: mat. pras.

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.