piątek, 04 styczeń 2019 16:01

Nowy Sącz: Pierwszy krok ku rozwojowi sieci gazowej

Napisała

W Urzędzie Miasta Nowego Sącza 4 stycznia odbyło się spotkanie pomiędzy Prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem Handzlem i dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska UM Grzegorzem Tabaszem, a Polską Spółką Gazownictwa sp. z o.o., reprezentowaną przez dyrektora Oddziału Zakładu Gazowniczego w Krakowie Pawła Firleja, doradcę Prezesa Zarządu PSG ds. Rozwoju Rynku Janusza Sidora, kierownika Gazowni w Nowym Sączu Edwarda Michalika, Magdalenę Warchoł z Działu Organizacyjno – Prawnego oraz Janusza Hasiora - starszego specjalistę Departamentu Rozwoju Oddziału Wsparcia w Warszawie.

Tematami spotkania była bieżąca i przyszła współpraca pomiędzy Urzędem Miasta Nowego Sącza i jednostkami miejskimi, a Polską Spółką Gazownictwa sp. z o.o., w szczególności w kwestiach dotyczących:

- drugostronnego zasilania w paliwo gazowe Nowego Sącza,

- punktowej gazyfikacji poprzez stacje LNG na ternie miasta Nowego Sącza,

- wzajemnych działań mających na celu poprawę jakości powietrza zarówno na terenie samego Nowego Sącza jak i okolicznych gmin,

- omówienia możliwości absorbcji środków z WFOŚ w związku z nowelizacją ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych,

- omówienia możliwości absorbcji środków z WFOŚ w związku z nowelizacją ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów,

- wspólne działania edukacyjne dotyczące podnoszenia świadomości społecznej w kwestii działań na rzecz poprawy czystości powietrza.

W wyniku obustronnych uzgodnień, zaplanowano, iż jeszcze w styczniu 2019 roku zorganizowanie zostanie spotkanie, na które zostaną zaproszeni przedstawiciele gmin położonych wokół Nowego Sącza. Celem spotkania będzie wypracowanie wspólnych działań na rzecz poprawy jakości powietrza na terenie zarówno Nowego Sącza, jak i okolicznych gmin.

inf. UM Nowy Sącz, foto: pixabay.com

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.