poniedziałek, 19 listopad 2018 16:03

Nagrody dla sądeckich sportowców i trenerów

Napisała

Wszyscy mają na koncie znaczące sukcesy: są członkami kadry narodowej, sławią Nowy Sącz daleko poza granicami naszego miasta. 28 sądeckich sportowców oraz czterech trenerów otrzymało dziś (19 listopada) nagrody prezydenta Ryszarda Nowaka za osiągnięcia sportowe w 2017 r. 

- Szanowni Państwo, drodzy sportowcy. Te nagrody, czy też wyróżnienia, są symboliczne. Są jednak dowodem na to, że staramy się myśleć o waszej pracy i was wyróżniać, chociażby z tego względu, że doceniamy wasz trud, wkład, efekty waszej pracy. Tak to należy nazwać. To, że ktoś uprawia sport, realizuje siebie poprzez sport, to tylko część tego, na co zwracamy uwagę. Dziś ważnym jest, co ktoś robi dla miasta, dla mieszkańców, dla młodych pokoleń, które po was przyjdą - zwrócił się do sportowców prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. 

- Cieszę się niezmiernie z każdego efektu, z zaangażowania, medalu, wyróżnienia, mistrzostwa. Cieszę się nie tylko ja jako prezydent, ale cieszy się cała społeczność sądecka. Wierzę w to, że efekty będą jeszcze lepsze. Patrząc na te bardzo młode twarze, jestem przekonany, iż będziemy mieli nowych mistrzów, medalistów - dodał prezydent miasta. Podkreślił również zaangażowanie opiekunów oraz trenerów sądeckich sportowców.

Nagrody otrzymali sportowcy, reprezentujący w większości sporty walki, kajakarstwo i saneczkarstwo a także trenerzy: trener UKS Evan Krzysztof Bulanda, trener kickboxingu w STS Superfighter Radosław Pietrzkiewicz oraz trenerzy kajakarstwa górskiego w KS Start - Piotr Kożuch i Bogdan Okręglak. 

Spotkanie w ratuszu było również okazją do złożenia podziękowań przez Krzysztofa Szkaradka, prezesa klubu KS Start, który pełnił funkcję pełnomocnika ds. infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. 

Wspólnie z prezydentem nagrody wręczał dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele rodzin nagrodzonych sportowców oraz trenerzy nagrodzonych zawodników. Spotkanie poprowadziła kierownik kancelarii Urzędu Miasta Małgorzata Grybel. 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.