wtorek, 16 październik 2018 10:33

Nowojorska premiera na żywo w dąbrowskim "Sokole"

Napisała

Dąbrowskie Kino "Sokół" zaprasza na bezpośrednią transmisję z nowojorskiej The Metropolitan Opera. 20  października widzowie zobaczą na żywo nową inscenizację „Samsona i Dalili” Camille’a Saint-Saënsa.

W dąbrowskim szpitalu uroczyście poświęcono i otwarto nowo wyremontowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Pododdział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

poniedziałek, 15 październik 2018 13:48

Dąbrowa T.: Wieczór z Dańcem

Napisała

Około 300 osób oklaskiwało skecze Marcina Dańca - jednego z najlepszych satyryków – standuperów w Polsce podczas wieczoru kabaretowego w Dąbrowskim Domu Kultury. To rekord tegorocznej frekwencji w sali Kina „Sokół”. Odbyło się ono w ramach projektu „Z gwiazdami nie tylko… zaczytani".

Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Dąbrowica (powiat dąbrowski). Zapaliły się tam składowane bale słomy.

Opuszczona od 13 lat malowana chata, w której żyła Stefania Łączyńska, jedna z najbardziej utalentowanych artystek ludowych z Zalipia, dostała szansę na nowe życie. Chata w ramach projektu Województwa Małopolskiego SkanseNOVA zostanie przeniesiona do zagrody Felicji Curyłowej w Zalipiu.

wtorek, 09 październik 2018 13:12

Powiat dąbrowski: Bliżej do Kielc i Tarnowa

Napisała

 

Za niespełna dwa lata, pod koniec września 2020 roku zakończy się remont drogi wojewódzkiej 973 łączącej Tarnów z granicą województwa małopolskiego w Borusowej (gm. Gręboszów). Roboty budowlane przy 11,5-kilometrowym fragmencie trasy pomiędzy Żabnem i Żelichowem ruszą już za kilka miesięcy. 5 października podpisano umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A., który na plac budowy wejdzie wspólnie z firmą POLDIM Sp. z o.o.

wtorek, 02 październik 2018 13:03

Szczucin: 17-latek hodował marihuanę

Napisała

Dąbrowscy Policjanci realizując własne ustalenia, ujawnili na terenie gminy Szczucin nielegalną plantację konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 102 gramy suszu.

Do groźnego wypadku doszło w Dąbrowie Tarnowskiej. Starszy kierowca stracił panowanie na kierownicą i uderzył w betonowy mostek.

poniedziałek, 01 październik 2018 13:49

Dąbrowa T.: Wystawa członków STPD

Napisała

29 września o godz.18:00 w galerii Dąbrowskiego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac 13 twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Będzie można ją zobaczyć do połowy października. 

Strona 1 z 32

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA