Dzisiaj około godziny 8.20 miejscowości Gliczarów Górny (powiat tatrzański) samochód potrącił pieszą.

sobota, 08 grudzień 2018 10:34

Rabka-Zdrój: Grand Prix dla Marii Majerczyk

Napisał

Maria Majerczyk z Chabówki zdobyła główną nagrodę - I miejsce, i Grand Prix - w Ogólnopolskim Konkursie „Od fonografu do smartfona. Badacze tradycji muzycznych w XXI wieku", zorganizowanym przez Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

piątek, 07 grudzień 2018 16:24

Nowy Targ: Na łyżwy w centrum miasta

Napisał

Władze miasta zapraszają wszystkich do skorzystania z lodowiska na nowotarskim Rynku. Nie trzeba nawet mieć własnych łyżew, by spróbować swoich sił na sztucznym lodzie. Przy obiekcie działa wypożyczalnia.

Kradzież z włamaniem, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu to część zarzutów, jakie usłyszał 18-letni mieszkaniec Krościenka.

W niedzielę 16 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do Polski. Trafi do naszych domów, do szkół, różnych instytucji, urzędów i kościołów.

Budowa mostu na Zakopiance wkracza w kolejny etap. Od wczorajszego wieczoru (5 grudnia) została wprowadzona nowa organizacja ruchu w rejonie prowadzonych prac. Nie obędzie się bez ruchu wahadłowego.

środa, 05 grudzień 2018 17:10

Nowy Targ dołącza do systemu MKA

Napisał

Od 3 grudnia w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej dostępne są bilety Komunikacji Miejskiej w Nowym Targu. Mieszkańcy i turyści odwiedzający Małopolskę mogą je kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej iMKA oraz bezpośrednio w jednym z 5 automatów biletowych zamontowanych na terenie miasta. W przeciągu najbliższych dwóch tygodni do systemu dołączy również Wieliczka i Zakopane.

środa, 05 grudzień 2018 13:21

Poszukiwany zatrzymany na granicy

Napisał

Dzisiaj w nocy funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali 45-letniego obywatela Polski. Mężczyzna zatrzymany został podczas odprawy granicznej, w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. Polaka poszukiwała Policja z Tarnowa.

Już w okresie międzywojennym Rabka-Zdrój, ze względu na klimat, była znana nie tylko w Polsce, ale i za granicą. – Chcemy nawiązać do chlubnej tradycji uzdrowiska – podkreśla nowy burmistrz, Leszek Świder. Jakie ma plany na rozwój gminy? O tym w wywiadzie.

Strona 1 z 59
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA