wtorek, 16 październik 2018 12:01

Nowy Targ: Strażacy z nowym sprzętem

Napisał

W remizie nowotarskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się podsumowanie realizacji dwóch projektów, których celem jest poprawa warunków funkcjonowania organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa. Obydwa projekty współfinansowane są ze środków Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miasto Nowy Targ.

W tym roku druhowie wzbogacili się o 10 nowych mundurów bojowych wraz z dodatkowymi akcesoriami. Burmistrz Miasta skorzystał z możliwości i wystąpił o środki na ten cel do Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2018”.

Marszałek przyznał dotację w wysokości ponad 17 tys. zł i po dołożeniu wkładu własnego udało się podnieść gotowość bojową ochotników, a tym samym wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w mieście.

Drugim źródłem dofinansowania był program „Małopolskie Remizy” unikatowy w skali kraju. W ramach tego konkursu gminy otrzymują pomoc finansową na remonty i prace budowlane w remizach OSP. Z programu władze miasta korzystały już w latach poprzednich dzięki czemu remiza na Kowańcu jest nowoczesna i funkcjonalna. W tym roku wyremontowana została sala tradycji mieszcząca mini muzeum strażackie oraz dyżurka.

Spotkanie Grzegorza Watychy z druhami było również okazją do przekazania przyczepek – ratowniczej i transportowej - do podarowanego w ubiegłym roku quada. Ten zakup z kolei jest pokłosiem Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie burmistrza z druhami zakończyły posiady strażackie, podczas których podsumowano mijającą kadencję, bardzo pomyślną pod względem dosprzętowienia nowotarskiej straży oraz bardzo dobrej współpracy.

 

Info: UM Nowy Targ/Fot: Zbigniew Krauzowicz

 

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.