Kilka dni temu świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielu z nas wywiesiło flagi, wspólnie śpiewało hymn państwowy. Niestety, naszym przodkom nie zawsze było dane hucznie obchodzić Święto Niepodległości. Co więcej, niektórzy w tym dniu przeżywali prawdziwy koszmar…

Dzisiaj rano w Brzeszczach (powiat oświęcimski) samochód ciężarowy wpadł do rowu. Tir cały czas blokuje jeden pas ruchu.

Z dużym powodzeniem prezentowali się zawodnicy zrzeszeni w Oświęcimskiej SMS w Pływaniu podczas zawodów z udziałem czołówki polskich pływaków w Oświęcimiu.

Bezcennym doświadczeniem z uczniami popularnego oświęcimskiego „Chemika” podzielił się Jan Babiarz, wieloletni dyrektor Zakładów Chemicznych Oświęcim podczas wizyty w murach szkoły. Przewodnim tematem wydarzenia były zagadnienia dotyczące ochrony środowiska. W spotkaniu z młodzieżą, które prowadził dyrektor szkoły, Jacek Stoch wzięli udział wyjątkowi goście; Jan Babiarz, wieloletni dyrektor Zakładów Chemicznych Oświęcim oraz Wanda Piątek, była wicedyrektor szkoły.

W Kętach policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej, który odjechał z miejsca zdarzenia. 62–letni mieszkaniec Kęt, wsiadał za kierownicę samochodu mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Na skutki nietrzeźwego rajdu nie trzeba było długo czekać.

Połączyła ich muzyka. Grają razem od dwóch lat. Zaczynali od coverów, ale z czasem zaczęli pisać również własne utwory. 24 listopada odbędzie się premiera ich singla i teledysku, zatytułowanego „Wspomnienia”. A już teraz muzycy z zespołu Deep Shadow z Oświęcimia w wywiadzie specjalnie dla Głos24.

piątek, 09 listopad 2018 14:04

Chełmek: gdzie do lekarza 12 listopada?

Napisała

12 listopada br. (PONIEDZIAŁEK) nie będą udzielane świadczenia w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (lekarz POZ, pielęgniarka POZ, położna POZ, pielęgniarka medycyny szkolnej)

Od 14 listopada br. ul. Orłowskiego w Oświęcimiu w związku z realizacją robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: “Przebudowa ulicy Orłowskiego w Oświęcimiu” będzie zamknięta.

Strona 1 z 67

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA