Broszkowice. Gwałciciel zatrzymany po kilkunastu... minutach Wyróżniony

 9 czerwca br. policjanci z oświęcimskiej komendy policji zatrzymali 41-letniego mieszkańca Oświęcimia,  podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia 24-letniej kobiety. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w kilka chwil po zgłoszeniu.

- W ubiegłą sobotę tuż po godzinie 18.00 oficer dyżurny oświęcimskiej komendy policji został zaalarmowany przez roztrzęsioną kobietę o próbie gwałtu, do której miało dość kiedy szła ścieżką obok progu wodnego na rzece Sole w Broszkowicach.
We wskazane przez pokrzywdzoną miejsce błyskawicznie pojechało kilka patroli. Funkcjonariusze zaopiekowali się pokrzywdzoną. W rozmowie z kobietą ustalili, że zdołała uderzyć sprawcę, a następnie wyrwać mu się i uciec. Po ustaleniu rysopisu napastnika policjanci natychmiast wszczęli jego poszukiwania. W rezultacie podjętych działań po kilkunastu minutach jeden z patroli penetrując Osiedle Błonie dostrzegł mężczyznę pasującego do rysopisu, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci jednak szybko go zatrzymali. 41-letni mieszkaniec Oświęcimia trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 12. lat pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania miał w organizmie 2,1 promila alkoholu.
Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Info: KPP Oświęcim

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA