12 grudnia br. w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się VII Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Myślenickiego. Organizatorem wydarzenia był MOKiS oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Uczestników oceniano w trzech kategoriach: muzyka (zespoły muzyczne i soliści), teatr oraz taniec.

środa, 12 grudzień 2018 14:43

Podium dla strażaków z Myślenic

Napisała

Był to jubileuszowy X Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników "Kopalnia Soli Wieliczka". Rywalizacja polega na pokonaniu schodów w szybie Daniłowicza w pełnym uzbrojeniu ważącym ok.25 kg. Szyb ma 110 metrów, na którym rozmieszczonych jest 90 podestów i 650 schodów.

Decyzją Okręgowego Komitetu Olimpiady Wiedzy o Mediach  do II. etapu olimpiady zostali zakwalifikowani:  Julia Latosiewicz, Natalia Mak, Alicja Marszalik, Zuzanna Mirochna, Sara Oskwarek i Konrad Pilch. Zawody okręgowe odbędą się 14 grudnia 2018 r. w siedzibie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka powołał swojego pierwszego zastępcę. Został nim Mateusz Suder – dotychczas radny Rady Miejskiej w Myślenicach, minionej oraz obecnej kadencji, jednocześnie długoletni pracownik Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

W sobotę (1 grudnia) o godz. 9:00 w budynku Domu Ludowego przy OSP Myślenice Górne Przedmieście, rozpoczęły się Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze “Śnieżyca 2018” z udziałem jednostek Ratowniczych, jednostek Straży Pożarnych oraz Policji. Manewry rozpoczęła część teoretyczna. Zebrani wysłuchali kilku wykładów dotyczących technik poszukiwania oraz ratowania życia i zdrowia osób poszkodowanych. Uczestnicy zapoznali się również z działaniem sprzętu wykorzystywanego podczas akcji ratowniczych.

Strażnicy miejscy skontrolują domowe paleniska. Gdzie i kiedy mogą się pojawić? I kto powinien obawiać się ich wizyty?

czwartek, 06 grudzień 2018 15:46

Facebook szkoli w Myślenicach

Napisała

W zainaugurowanym przez Facebooka programie „Rozwój Kompetencji Cyfrowych” 12,5 tysiąca młodych Polaków zostanie bezpłatnie przeszkolonych z cennych na rynku pracy umiejętności cyfrowych. Już 11 grudnia bezpłatne szkolenie odbędzie się w Centrum Aktywnego Rozwoju FRAJDA w Myślenicach.

środa, 05 grudzień 2018 18:28

Speed-ball z Mikołajem

Napisane przez

W II Mikołajkowych Zawodach w Speed-ballu wystartowało 37 zawodników z naszego regionu. Zawody rozegrane zostały w minioną sobotę w Szkole Podstawowej w Trzemeśni.

Strona 1 z 51
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA