poniedziałek, 12 luty 2018 19:42

Sułkowice: Ponad 19 tys. zł zebrano na kiermaszu ciast dla chorego Mateusza Chrobaka

Napisała

Akcja, która zjednoczyła we wspólnym celu mieszkańców zarówno gminy Sułkowice, jak i okolicznych miejscowości, zakończyła się sukcesem. Na leczenie Mateusza Chrobaka z Sułkowic zebrano ok. 19 700 zł. Wspaniałe słodkości zaczynały napływać na salkę plebanii w sobotę po południu 10 lutego 2018 r. nieprzerwanym strumieniem aż do godz. 19:00.

Jak zauważyła jedna z krojących i pakujących ciasta - jedno z czytań mszalnych w ten dzień dotyczyło rozmnożenia chleba. W Sułkowicach dokonało się rozmnożenie ciast. Powstała najwspanialsza cukiernia na ziemi.

Serniki, jabłeczniki, malinowe chmurki, leśne mchy, pierniki, murzynki, porzeczkowce, orzechowce, cytrynowce, rurki z kremem, ciasteczka, kokosanki, pączki, babeczki, szyszki, chrust. Co kto umiał upiec, dał od siebie. Przyprawiając to wszystko szczyptą współczucia i miłości do drugiego człowieka.

Przyniesione ciasta należało podzielić do pudełeczek, by każdy miał okazję skosztować tych wspaniałych wypieków. Zajęło to ponad 3 godziny pracy prawie 20 osób, które spontanicznie włączały się do akcji po przyniesieniu ciast. Można było je nabyć w niedzielę 11 lutego przy kościele przed i po każdej mszy świętej. W sam raz na karnawałowe popołudnie do kawy.

Jak mówi pomysłodawczyni i organizatorka akcji Marta Zaremba: „Mamy ok. 19 700 zł. Tak tak!! Dokładnie tak!! Tyle pieniążków udało się zebrać dla Mateusza podczas kiermaszu ciast. „Sprzedaliśmy” około 850 paczek z plackami, ciasteczkami, babeczkami. Zrobiliśmy razem coś bardzo fajnego, wspólnymi siłami, z serca-dla SERCA. Dziękuję wszystkim za pomoc: za pyszne wypieki, za pomoc w pakowaniu i sprzedaży. Dziękuję bardzo za hojność kupującym!!! Dziękuję Księdzu Proboszczowi za udostępnienie plebanii. Akcja placek zaczyna zdecydowanie przekraczać granice. Swoimi wypiekami wspomogły nas Panie z Sułkowic, oraz m.in.: gminy Myślenice, Dobczyce, Stryszawa, Jordanów, Lanckorona, Maków Podhalański, Wadowice. Piekły osoby, które znają Mateusza oraz takie, które nie znają, a jak tylko usłyszały o akcji, przyłączyły się do niej. Myślę, że każdy kto się przyłączył, czuje radość. Dziękuję raz jeszcze i do usłyszenia przy kolejnej akcji placek:) Wszystkiego dobrego!

P.S. Rodzice Mateusza prosili, by w ich imieniu podziękować bardzo gorąco wszystkim za pomoc. Więc dziękuję:)” – dodaje na facebooku Marta.

Więcej o Mateuszu Chrobaku można przeczytać na stronie www.mateuszchrobak.pl .

tekst i fot. jgk

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.