Mielec: Kolejny protest na ulicach miasta. Wyróżniony

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 15:56

Kilka tysięcy mieszkańców Mielca i okolic wyszło 10 czerwca na ulice, żeby zaprotestować przeciwko bierności władz samorządowych w walce o czyste powietrze. Z uczestnikami manifestacji, która dotarła pod mielecki urząd miasta spotkał się p.o prezydenta Fryderyk Kampinos. To kolejny wielotysięczny protest związany z działalnością firmy Kronospan. 

Mielczanie i mieszkańcy regionu ponownie wyszli na ulice, żeby protestować przeciwko działalności zakładowi Kronospan. Tym razem kilkutysięczna manifestacja przeszła od Pomnika Wolności pod Urząd Miejski. Tam do zgromadzonych przemówił - pełniący funkcję Prezydenta Fryderyk Kapinos.

Manifestacja rozpoczęła się punktualnie o godz 15 koło Pomnika Wolności. Tam organizatorzy protestu wyjaśnili, dlaczego doszło do kolejnego protestu. "(...)Jesteśmy ruchem apolitycznym i mocno trzymamy kciuki za obecną władzę, by jak najszybciej doprowadziła do wprowadzenia zmian legislacyjnych i w konsekwencji zablokowania nowego Pozwolenia Zintegrowanego dla kronookupanta (jeśli będzie skonstruowany w niesatysfakcjonujący dla nas sposób). Jeśli natomiast okaże się, że te zabiegi były tylko pozorowane, rządzący nas oszukają, a nowe pozwolenie zostanie podpisane to nie będzie litości przy urnach i w wyborach dostaniecie czerwoną kartkę!!! - napisali w zapowiedzi wydarzenia na Facebooku. - Nie chcemy już dłużej słuchać czczych obietnic, bajek o UTWS- magicznym filtrze, który w cudowny sposób oczyści powietrze w naszym zatrutym mieście! Każdy inteligentny mielczanin zdaje sobie sprawę, że pod przykrywką "modernizacji" krononowotwór rozrasta się do niebotycznych rozmiarów, a jego moce przerobowe są coraz większe i większe... Filtr być może zmniejszy ilość pyłów, ale ilości najbardziej trujących gazów wzrosną i to znacznie (o co zabiega krono przy nowym pozwoleniu)! Mamy dość kronookupacji, mamy dość biernej lub/i pozorowanej postawy decydentów. Chcemy by w roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskana Niepodległości Mielec uwolnił się spod kronookupacji! Jesteśmy zdeterminowani i nie cofniemy się o krok, to jest nasze miasto i będziemy o nie walczyć bo wiemy że nikt skutecznie za Nas tego nie zrobi! (...)

Marsz ponownie okazał się wielkim sukcesem frekwencyjnym, podobnie jak pierwsza manifestacja 25 marca (relacja tu), jednak miejscowe władze podkreślają, że do zablokowania szkodliwej emisji pyłów przez Kronospan konieczna jest zmiana prawa. 

mg, foto: https://www.facebook.com/groups/545560975836495/

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA