Mielec: Kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

piątek, 19 październik 2018 14:14

Do podkarpackich powiatów i gmin trafiły kolejne środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 11 października w Mielcu samorządowcy otrzymali promesy na łączną kwotę 3,5 mln zł.

Dzięki przyznanym środkom zostanie zrealizowanych 17 zadań w 9 gminach: Borowa, Dębica, Iwierzyce, Jodłowa, Mielec, Pilzno, Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Żyraków, oraz dwóch powiatach: ropczycko-sędziszowskim i strzyżowskim. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017.

W sumie w październiku br. podkarpaccy samorządowcy otrzymają od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promesy na łączną kwotę ponad 23 mln zł na realizację 85 zadań.

Wraz z wymienionymi środkami, w tym roku do jednostek samorządu terytorialnego z województwa podkarpackiego trafiło ponad 150 mln zł na 467 zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej (w tym na przeciwdziałanie ruchom osuwiskowym i usuwanie ich skutków).

Uroczystość się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Z przedstawicielami podkarpackich samorządów spotkali się poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Inf i foto UWWP

Dodatkowe informacje

 • ikona: brak
Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

 1. Więcej na GŁOS24
 2. EDUKACJA
 3. FINANSE I GOSPODARKA
 4. KULTURA
 5. MOTORYZACJA
 6. POLITYKA
 7. SPORT
 8. STYL ŻYCIA
 9. TURYSTYKA
 10. ZDROWIE I URODA