wtorek, 13 luty 2018 15:34

Uczniowska wiedza o bitwie miechowskiej

Napisała

W tym roku przypada 155. rocznica powstania styczniowego oraz bitwy miechowskiej, która rozegrała się 17 lutego 1863r. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych stanęli w szranki konkursowe, by wykazać się najlepszą wiedzą o tych ważnych wydarzeniach z dziejów Miechowa.

W sali konferencyjnej miechowskiego starostwa 9 uczniów z trzech szkół: LO, ZS Nr 1 i ZS Nr 2 rozwiązywało test wiedzy składający się z 53. pytań dotyczących tragicznej dla powstańców bitwy, jak i samego powstania.

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli i pracowników Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu wyłoniła zwycięzców, którymi zostali:
I miejsce Kamil Pigulak - LO,
II m. Magdalena Deka – ZS Nr 1,
III m. Kamil Kupczyk – LO (wszystkie szkoły w Miechowie).

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i materiały promocyjne starostwa. Laureaci odbiorą nagrody ufundowane przez powiat miechowski (sprzęt elektroniczny) w Muzeum Ziemi Miechowskiej w czasie przyszłotygodniowych obchodów rocznicy bitwy. Laureatom gratulujemy!

Info/Foto: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.