piątek, 15 marzec 2019 15:17

Marszałek o współpracy i wsparciu powiatu miechowskiego

Napisała

Wicemarszałek Łukasz Smółka i wicemarszałek Tomasz Urynowicz 11 marca br. wzięli udział w spotkaniu roboczym z samorządowcami powiatu miechowskiego. To pierwsze tego typu spotkanie, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Miechowie. Gospodarzami wydarzenia byli Jacek Kobyłka, starosta powiatu i Krzysztof Świerczek, przewodniczący rady powiatu miechowskiego.

- Dziękuję za zaproszenie do Miechowa. Cieszę się, że możemy się z Państwem spotkać, rozmawiać o współpracy i rozwoju naszego województwa - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka. - Jednym z kluczowych obszarów jest infrastruktura i transport. Znaczna część środków w budżecie województwa skierowana została właśnie na ten obszar - na rozwój infrastrukturalny i komunikację. Chcemy połączyć wiele zakątków Małopolski, ułatwić mieszkańcom komunikację - dodał wicemarszałek Smółka.

- Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, przedstawienia najważniejszych problemów, z którymi borykają się mieszkańcy powiatu, a także zaprezentowania nowych konkursów dedykowanych jednostkom samorządu terytorialnego.Lada dzień zostanie ogłoszony nabór w programie „Małopolskie boiska”. To program z założenia otwarty, w ramach którego gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie nie tylko do budowy, czy modernizacji boisk, ale także placów zabaw, czy siłowni na świeżym powietrzu - mówił wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Wicemarszałek Łukasz Smółka zachęcał samorządowców również do wzięcia udziału w programach, które zostały już ogłoszone. 2,5 mln złotych w ramach programu Bezpieczna Małopolska i 4 mln złotych w programie Małopolskie remizy – to kwoty, jakie zarząd województwa przeznaczył na realizację tych dwóch, kluczowych programów, mających na celu poprawę bezpieczeństwa i wsparcie ochotniczych straży pożarnych.

Info/Foto: MUWM

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.