Wyremontowana droga Szymbark-Bystra-Szalowa w miejscowościach Bystra i Bieśnik Wyróżniony

Rok 2018 był kolejnym dobrym czasem dla Powiatu Gorlickiego. Powiatowy Zarząd Drogowy przy wsparciu Zarządu Powiatu wykonał 1 most, 4,6 km nowych nawierzchni, 1,7 kilometrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej (na starodrożu do Biecza), wyremontowano 6 przepustów, umocniono skarpę na cieku wodnym Męcinianka. Łącznie wydatkowano na ten cel 10 mln złotych. W tej kwocie zawarty jest również remont drogi Szymbark-Bystra-Szalowa, na który mieszkańcy Bystrej i Bieśnika czekali od dawna.

Wykonano podbudowę i warstwę wyrównawczą na długości 1,6 km. Do realizacji pozostają jeszcze dwie warstwy: wiążąca i ścieralna. Wykonane zostaną również 4 nowe przepusty. Koszt całkowity inwestycji to 1 mln 135 tys. złotych.

- Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Bieśnika i Bystrej – mówi starosta Karol Górski. Ponieważ mamy nowe protokoły powodziowe z roku 2018, tuż po nowym roku będziemy występować do wojewody małopolskiego po to, aby pozyskać środki na dokończenie remontu tej drogi. To był dobry czas, dobra współpraca z samorządami gminnymi, Lasami Państwowymi, administracją samorządową i rządową.

Info/Foto: UM Gorlice

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA