poniedziałek, 7 stycznia 2019 15:24

Dębiccy łyżwiarze na Walley Cup 2019

Autor Marzena Gitler

6 stycznia w Warszawie odbyły się zawody w łyżwiarstwie figurowym Walley Cup 2019. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy UKS Łyżwiarstwo Figurowe Mors w Dębicy.

Dla zawodników UKS Mors Dębica rok rozpoczął się samymi sukcesami. Pod okiem trenerów: Marii Mordarskiej -Jankowskiej i Mateusza Chruścińskiego zawodnicy ciężko pracowali i poprawiali swoje programy, tak aby móc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności . Ciężka praca przyniosła efekty. W kategorii solistek i solistów klasy młodzieżowej A brązowej zawodnicy opanowali podium. Złoto wywalczyła Zuzanna Sidor, srebro Julia Kupiec, brąz Klaudia Mucha, tuż za podium uplasował się Mateusz Bonar zajmując piąte miejsce.

W najbardziej licznej konkurencji kategorii młodzieżowej B brązowej w śród solistek startowała Dominika Brzozowska i wywalczyła siódme miejsce.

Nicol Kogut, startując w kategorii młodzieżowej B w klasie srebrnej zdobyła srebrny medal, zaprezentowała bardzo dynamiczny program, wykonując w nim trudne kombinacje skoków i wymagające piruety . Swoim występem zachwyciła publiczność .
W kategorii solistek w klasie złotej Wiktoria Żurek zajęła pierwsza pozycję deklasując przeciwniczki.

Zawodnikom UKS Mors Dębica gratulujemy sukcesów i w roku 2019 życzymy sił, wytrwałości i kolejnych wygranych.

Inf. i foto: UKSŁF Mors Dębica