wtorek, 12 czerwiec 2018 13:25

Nowoczesna Aula w Brzesku

Napisał

Przy Zespole Szkół nr 1 w Brzesku, w którym działa Liceum Ogólnokształcące, Technikum oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa kształcąca pielęgniarki, powstanie wielofunkcyjna, nowocześnie wyposażona aula. Budowa auli ma służyć rozwojowi szkoły poprzez stworzenie warunków do realizacji nowoczesnych form kształcenia w oparciu o współpracę z wyższymi uczelniami.

Podstawową funkcją obiektu będzie realizacja misji dydaktycznej szkoły, ale, z racji swoich walorów użytkowych, będzie spełniać także funkcje konferencyjne czy koncertowe. Aula będzie wyposażona w profesjonalny sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, wideokonferencyjny, projekcyjny oraz system do tłumaczeń symultanicznych. Głównym pomieszczeniem budynku będzie sala wyposażona w 500 miejsc siedzących.

Aula zaprojektowana jest w sposób umożliwiający jej podział na dwie lub cztery niezależne sale lekcyjne, poprzez zastosowanie systemu ścianek mobilnych. Program funkcjonalny obejmuje także zaplecze sanitarne i techniczne oraz garderoby.
Na poziomie pierwszego piętra znajdzie się także sala konferencyjna. Wejście do budynku będzie możliwe zarówno z zewnątrz, jak i z części istniejącej. Obiekt został zaprojektowany w sposób umożliwiający korzystanie przez osoby niepełnosprawne.

W tym roku Powiat chce wykonać projekt budowlany i uzyskać pozwolenia na realizację inwestycji.

Info/foto: Starostwo Powiatowe w Brzesku

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.