Brzesko: dotacje dla mieszkańców

piątek, 19 październik 2018 11:12

Gmina Brzesko pozyskała 1,7 miliona dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na montaż odnawialnych źródeł energii. Pieniądze te podzielone zostaną między wszystkich właścicieli gospodarstw domowych, którzy złożyli wnioski. Już niedługo będą mogli zamontować w swoich domach kolektory słoneczne, pompy ciepła i urządzenia fotowoltaiczne.

-Właściciele mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 60 procent wartości inwestycji – mówi kierownik referatu ochrony środowiska, Henryk Piela.

To nie pierwsze pieniądze, jakie gmina pozyskała na realizację inwestycji związanych z ochroną powietrza. Właśnie zakończył się program związany z wymianą źródeł ciepła w gospodarstwach domowych. Na ten cel pozyskano dotację w wysokości ponad 1,7 miliona złotych, za pieniądze te wymieniono kotły w 120 gospodarstwach domowych.

-Złożyliśmy kolejny wniosek do MRPO o dofinansowanie wymiany kotłów w 400 domach prywatnych, jego wartość opiewa na 5,6 miliona złotych. Już za kilka tygodni będziemy wiedzieć, czy wniosek zyskał akceptację – dodaje Henryk Piela.

Info/foto: UMB

Dodatkowe informacje

 • ikona: brak
Manuel Langer

Manuel Langer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA