W mikołajowym turnieju udział brało 18 klubów: Gwardia Tychy, KS Budowlani Sosnowiec, MDK Kraków, MKS PM Tarnów, MOSiR Bochnia, MOSiR Tuchów, SC Triumf Kiev, Tora Wierzchosławice, TS Wisła Kraków, UKJ Kocmyrzów Luborzyca, UKS Grot Kraków, UKS Judo Mysłowice, UKS Judo Wolbrom, UKS Olimp Skaryszew, UKS Wolania Wola Rzędzińska, UMKS Ostrowiec, UMKS Żak Kielce, ZKJ Yamabushi.

Projekt "Mistrzowska koronka - warsztaty z tradycyjnej krakowskiej koronki klockowej" jest realizowany przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni od maja br. pod czujnym okiem pani Anny Kranik /twórcy ludowego/ mieszkanki Bochni, uczestniczki uczyły się i doskonaliły trudną sztukę koronkarstwa klockowego, które jest wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. W trakcie siedmiu miesięcy warsztatów powstało wiele prac, które będzie można podziwiać na Galerii Chełm od 12 grudnia br..

Pewien krzeczowianin udowodnił, że ograniczenia istnieją tylko w naszych umysłach. Nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, uderzył w radiowóz, uciekał przed policjantami i zrobił to wszystko siedząc na… traktorze!

piątek, 07 grudzień 2018 15:30

W Dziewinie strzelały… „Sokoły”

Napisała

5 grudnia br. na strzelnicy Klubu Strzeleckiego LOK "Puszcza" Dziewin gościły harcerki ZHP z 14 Drużyny Harcerskiej "Sokoły" działającej przy Zespole Szkół w Grobli. Była to okazja do zdobywania nowych umiejętności, zbieżnych również z działalnością Ligi Obrony Kraju.

piątek, 07 grudzień 2018 15:28

Bocheńska młodzież z pomocą dla Litwy

Napisała

4 grudnia br.  w bocheńskiej jednostce OHP odbył się finał akcji pomocowej dla polskich dzieci na Litwie. Jak co roku młodzież z Klubu Aktywnych zebrała najpotrzebniejsze artykuły chemiczne, żywnościowe i papiernicze.

piątek, 07 grudzień 2018 11:58

Bochnia: oszustwo „na wymianę rynien”

Napisała

Coraz to nowsze i sprytniejsze metody wymyślają oszuści. Kiedyś była to metoda „na wnuczka”, jeszcze niedawno „na policjanta”, a teraz… „na wymianę rynien”. O tej ostatniej boleśnie przekonała się jedna z mieszkanek Bochni.

DKF Maciste / Kino Regis / Miejski Dom Kultury w Bochni i Agencja koncertowa yMusic zapraszają w dniach 12-13 grudnia na festiwal filmu "Patrz więcej". 

Zawodnicy MOSiR Bochnia w sobotę 1 grudnia 2018 r.  brali udział w finale czwartej edycji International Judo League, która była zarazem II Memoriałem Trenera Edwarda Faciejewa. Ostatni z ośmiu turniejów został rozegrany w Opolu, a  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni zajął ostatecznie  w finale 12 miejsce na 156 startujących w lidze klubów z Polski i zagranicy!

wtorek, 04 grudzień 2018 15:48

Bochnia. Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci

Napisała

Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni zapraszają na Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci, który odbędzie się w niedzielę 9 grudnia br.

Strona 1 z 55
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA