wtorek, 12 czerwiec 2018 09:58

Rzezawa. II. Olimpiada Sportowa dla dzieci i młodzieży za nami

Napisała

W piątek 8 czerwca br. odbyła się II. Olimpiada Sportowa dla dzieci i młodzieży o puchar Wójta Gminy Rzezawa. Do Krzeczowa przybyli przedstawiciele poszczególnych klas gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. Młodzi sportowcy trzymając baner i flagę olimpijską wmaszerowali na boisko sportowe w barwnym korowodzie. Następnie zawodnicy złożyli przysięgę olimpijską i uroczystego otwarcia imprezy dokonał Mariusz Palej, wójt Gminy Rzezawa, który życzył wszystkim uczestnikom najlepszych wyników, a jednocześnie dobrej zabawy w duchu sportowym.

 W programie olimpiady przewidziano ciekawe i niezwykle oryginalne konkurencje, dostosowane odpowiednio do wieku dzieci. Dla klas od 1 do 4 były to „Sadzenie i zbieranie ziemniaków z wykorzystaniem woreczków i kółek ringo”, „Bieg zespołowy na czas z przełożeniem hula-hop”, „Toczenie piłki w tunelu”, „Bieg zespołowy z lodami”, „Wyścig rydwanów” oraz „Bieg i wrzucanie piłek do hula hop”. Klasy od 5 do 7 rywalizowały ze sobą w konkurencjach „Bieg lawinowy”, „Piłka do kapitana”, „Prowadzenie piłki slalomem”, „Bieg zespołowy z 2 lodami”, „Wyścig rydwanów” oraz „ Bieg zespołowy tyłem”. Natomiast dla gimnazjów zaplanowano rozgrywanie meczy piłki nożnej, bieg sztafetowy oraz rzuty do celu. Drużyny ze szkół podstawowych liczyły po 6 osób – 3 chłopców i 3 dziewczynki. Dla gimnazjum przewidziano zespoły mieszane 10-osobowe (5 dziewcząt i 5 chłopców). Całość zmagań sportowych prowadziła i koordynowała radna – Barbara Kwiecińska, wspomagana przez nauczycieli z poszczególnych szkół, a nad prawidłowym przebiegiem dyscyplin czuwał sędzia okręgowy Tomasz Orzeł.

 Po rozegraniu konkurencji sprawnościowych przyznano następujące miejsca w kategorii:

Szkoła Podstawowa – Klasa I:

I miejsce - PSP w Dąbrówce

II miejsce - PSP w Rzezawie

III miejsce - PSP w Krzeczowie

Szkoła Podstawowa – Klasa II:

I miejsce - PSP w Dąbrówce

II miejsce - PSP w Jodłówka

III miejsce - PSP w Łazach

Szkoła Podstawowa – Klasa III:

I miejsce - PSP w Jodłówce

II miejsce - PSP w Dąbrówce

III miejsce - PSP w Okulicach

Szkoła Podstawowa – Klasa IV:

I miejsce - PSP w Rzezawie

II miejsce - PSP w Łazach

III miejsce - PSP w Okulicach

Szkoła Podstawowa – Klasa V:

I miejsce - PSP w Krzeczowie

II miejsce - PSP w Rzezawie

III miejsce - PSP w Łazach

 Szkoła Podstawowa – Klasa VI:

I miejsce - PSP w Jodłówce

II miejsce - PSP w Okulicach

III miejsce - PSP w Rzezawie

Szkoła Podstawowa – Klasa VII:

I miejsce - PSP w Dąbrówce

II miejsce - PSP w Rzezawie

III miejsce - PSP w Okulicach

Gimnazja:

I miejsce - Rzezawa

II miejsce - Łazy

III miejsce - Dąbrówka

 Atmosfera, podobnie jak pogoda była gorąca i wspaniała. Dzieci i młodzież z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Wszystkim towarzyszyły niezwykłe emocje i dobra zabawa.

Zwycięskie drużyny odebrały z rąk wójta Rzezawy dyplomy i puchary. Ponadto każde dziecko biorące udział w II Gminnej Olimpiadzie Sportowej otrzymało od wójta medal, a radni oraz sołtys Krzeczowa wręczyli wszystkim młodym sportowcom drobne upominki. Na koniec imprezy wójt zaprosił wszystkich na lody, czym wywołał niezwykłe ożywienie wśród najmłodszych uczestników olimpiady.  

 Info/Foto: UG Rzezawa

 

 

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.