Bochnia. Pędził ulicą Proszowską 114 km/h Wyróżniony

Kolejny raz na drogach powiatu bocheńskiego Policja odnotowała przypadek lekceważenia zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Tym razem w centrum miasta, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h nieodpowiedzialny kierowca pędził seatem 114 km/h.

- Osobowy seat, którym 24-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h został zatrzymany. Policjanci z bocheńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 64 km/h. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące to nie jedyna kara dla tego kierowcy, gdyż został on również ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione wykroczenie, 24-latek straci prawo jazdy na okres 3. miesięcy.

Policja przypomina:
Poruszajmy się z bezpieczną prędkością, stosujmy się do ograniczeń prędkości na drodze.
Prędkością bezpieczna –to taka przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Info/Foto: KPP Bochnia

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA