środa, 14 luty 2018 13:33

Turniej pełen wielkich emocji w Rzezawie

Napisała

Ponad stu zawodników wzięło udział w XI. Powiatowym Turnieju Rekreacyjnym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który odbył się w ostatnią sobotę w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie.

Na starcie zawodów stanęło w sumie 13 drużyn, w tym 7 chłopięcych i 6 kobiecych z całego powiatu bocheńskiego. Swoich reprezentantów w obu kategoriach miał gospodarz imprezy – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rzezawy, a także zespoły z Bogucic, Trzciany i Sobolowa. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Drwini, Żegociny i Małego Wiśnicza wystawiła do zawodów natomiast tylko męską reprezentację, a zespoły z Mikluszowic i Bytomska tylko drużynę złożoną z dziewczyn.

Po uroczystej ceremonii otwarcia imprezy, którego dokonał wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, do rywalizacji w piłce ręcznej przystąpiły drużyny kobiet. Najlepiej zaprezentował się zespół Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Bytomska, który wygrał zawody w tej konkurencji. Drugie miejsce zajęła drużyna z Bogucic, a na najniższym stopniu podium uplasował się zespół z Trzciany.

Pełne wyniki rozgrywek w piłce ręcznej.
Pierwsza faza turnieju:
MDP Sobolów – MDP Trzciana 2:4
MDP Mikluszowice – MDP Bytomsko 0:7
MDP Bogucice – MDP Rzezawa 5:0
Finały:
MDP Trzciana – MDP Bytomsko 0:2
MDP Trzciana – MDP Bogucice 3:4
MDP Bytomsko – MDP Bogucice 2:0
Po zakończeniu turnieju piłki ręcznej dziewcząt do rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy walczyli o miano najlepszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w powiecie bocheńskim w halowej piłce nożnej. Najlepszy w tej konkurencji okazał się zespół z Sobolowa, który wyprzedził MDP z Trzciany oraz MDP z Żegociny.

Pełne wyniki rozgrywek w piłce nożnej.
Pierwsza faza turnieju:
MDP Rzezawa – MDP Bogucice 0:2
MDP Trzciana – MDP Drwinia 3:1
MDP Sobolów – MDP Mały Wiśnicz 3:1
Druga faza turnieju:
MDP Bogucice – MDP Trzciana 1:6
MDP Sobolów – MDP Żegocina (zespół awansował w wyniku losowania) 2:0
Mecz o III miejsce:
MDP Bogucice – MDP Żegocina 1:1 k.0:1
Finał:
MDP Trzciana – MDP Sobolów 0:2

Trzecią konkurencją, w której rywalizowały zarówno zespoły złożone z dziewczyn, jak i chłopców był sprawnościowy tor przeszkód. Pierwszy zawodnik danej drużyny na sygnał startu biegu z pałeczką sztafetową, którą była prądownica, miał wykonać slalom pomiędzy tyczkami, a następnie przekazać pałeczkę drugiemu zawodnikowi, którego zadaniem było przypięcie jej do rozwiniętego węża, a następnie pokonanie tunelu, po którym ponownie odpinał prądownice i przekazywał ją kolejnemu koledze ze swojej drużyny. Jego zadaniem było przejście pod płotkiem, pokonanie równoważni oraz przeskoczenie przeszkody i przekazanie „pałeczki” kolejnej osobie, która musiała przenieść trzy gaśnice według wcześniej ustalonego schematu. Do kolejnego zawodnika należało natomiast wykonanie celnego rzutu piłką do kosza. Jeżeli mu się to udało, przekazywał on prądownice kolejnej osobie, której zadaniem było odpowiednie jej przypięcie do węża i jak najszybsze przekroczenie linii mety. Wśród dziewczyn w tej konkurencji najlepiej zaprezentował się zespół Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Żegociny, a wśród chłopców drużyna z Małego Wiśnicza:

Pełne wyniki strażackiego toru przeszkód:
Dziewczęta:
1 miejsce – MDP Bytomsko - czas:1:04:85
2 miejsce – MDP Mikluszowice - 1:08: 19
3 miejsce – MDP Sobolów - 1:11:97
Kolejne miejsca:
MDP Bogucice – 1:12:66
MDP Trzciana – 1:15:32
MDP Rzezawa – 1:38:60
Chłopcy:
1 miejsce – MDP Mały Wiśnicz – 0:58:63
2 miejsce – MDP Rzezawa – 1:01:03
3 miejsce – MDP Drwinia – 1:02:94
Kolejne miejsca:
MDP Trzciana – 1:03:09
MDP Bogucice – 1:03:13
MDP Sobolów – 1:03:47
MDP Żegocina – 1:08:09.

Na zakończenie XI Powiatowego Turnieju Rekreacyjnego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni st. kpt. Robert Cieśla wręczyli wszystkim zawodnikom dyplomy oraz pamiątkowe nagrody. Wśród nich były m.in. liczne puchary, piłki, kosze słodyczy i wiele innych cennych pamiątek.

– Bardzo cieszę się z organizacji tego turnieju w naszej gminie. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny, który odbędzie się już za rok – mówił Mariusz Palej.
Dla wszystkich uczestników i obserwatorów turnieju przygotowano poczęstunek. Były m.in. kiełbaski z grilla oraz bogaty wybór różnego rodzaju ciast i słodyczy.Info/Foto: UG Rzezawa

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.