poniedziałek, 15 kwietnia 2019 14:02

Sukcesy zawodników MOSiR-u Bochnia na International Judo League w Bytomiu

Autor Mirosław Haładyj

Podczas minionego weekendu, w dniach 13-14 kwietnia 2019 r., zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni uczestniczyli w International Judo League w Bytomiu. Samuel Stawiarz i Szymon Mierzwiński zdobyli brązowy medal, natomiast Antoni Miś i Bartosz Król zajęli VII miejsca.

W turnieju wzięło udział 758 zawodników z 73 klubów z Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech. Był to już trzeci turniej IJL, poprzednie rozgrywane były w Krakowie i Jaśle. Kolejne zawody z tej serii odbędą się w dniach 21-22 września 2019 r. we Wrocławiu. Następne (w sumie jest ich 8) rozegrane zostaną w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Opolu.

III miejsce w kategorii MU13 zdobyli Samuel Stawiarz (33 kg) i Szymon Mierzwiński (60 kg).
VII miejsce wywalczyli Antoni Miś w kategorii MU11 (27 kg) i Bartosz Król w MU15 (38 kg).
Opiekę trenerską nad naszymi zawodnikami sprawował Grzegorz Maj.