piątek, 16 listopad 2018 15:49

Bochnia. Pomoc dla Polaków na Litwie

Napisała

Okres Bożego Narodzenia oraz Dzień św. Mikołaja to czas, gdy dzielimy się prezentami i składamy sobie życzenia. Są to piękne i radosne chwile, jednak nie dla wszystkich… Po raz kolejny Stanisław Dębosz organizuje akcję pomocy dla polskich dzieci na Litwie.

Po raz kolejny Stanisław Dębosz organizuje akcję pomocy dla polskich dzieci na Litwie. Ofiarujmy im choć odrobinę radości i uśmiechu. Chcemy jak co roku zorganizować paczki mikołajkowe dla dzieciaków w Polskich placówkach szkolnych. Będąc często na Wileńszczyźnie obserwuje jak trudno tam żyć Polakom. Najbardziej w tym wszystkim poszkodowane są dzieci. Dla wielu z nich czekolada to rarytas, który dostają tylko przy okazji świąt. Życie Polaków na Wileńszczyźnie nie należy do łatwych. Na co dzień zmagają się z ogromnym bezrobociem. Jeśli natomiast mają pracę, wynagrodzenie za nią jest symboliczne. Większość produktów jest w dużo wyższej cenie niż w Polsce. Nic więc dziwnego, że Polaków potrzebujących pomocy na Litwie jest bardzo wielu.

Potrzebne są:
- słodycze na paczki mikołajkowe,
- żywność długoterminowa (kasza, mąka, cukier, makarony itp.),
- środki sanitarne (proszki, szampony, pasta do zębów, szczoteczki, papier toaletowy)
- pampersy dla dorosłych,
- pluszaki.
Zbiórka potrwa do 29 listopada br. Dary można przynosić do Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Bochnia.

Info: UM Bochnia

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.