piątek, 15 marca 2019 13:38

Dobry występ bielskich badmintonistów

Autor Mądry Natalia

W bm., w Suchedniowie, rozegrano turniej Puchar Gór Świętokrzyskich, zaliczany do turniejów Grand Prix. Tradycyjnie dobrze wypadli młodzi zawodnicy z Beskidzkiego Klubu Badmintonowego SET z Mazańcowic. W kategorii U9 Ala Dubiel wywalczyła srebrny medal, a w U11 Maksymilian Piekarczyk medal brązowy. Tuż za podium uplasowali się Karol Dubiel i Tymoteusz Wiercigroch.

W kategorii Młodzika bezkonkurencyjna okazała się Julia Piwowar, która zwyciężyła w grze pojedynczej. Do kolekcji dołożyła także dwa medale brązowe: w grze mieszanej z Michałem Szczypką i w grze podwójnej z Katarzyną Kisielewską (UKS Hubal Białystok). Michał Szczypka zdobył także brązowy medal w grze pojedynczej. Niewiele zabrakło do pozycji medalowej Michałowi i Jackowi Toczkowi w grze podwójnej.
Trenerami zawodników są Małgorzata i Bartosz Pietryja.

Beskidzki Klub Badmintona SET wraz ze Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej zaprasza na kolejną edycję Powiatowej Ligi Badmintona o Puchar Starosty Bielskiego, skierowaną do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych powiatu bielskiego. Pierwszy termin PLB: 19 marzec 2019, godzina 10:00 Ośrodek Racketlon Club w Mazańcowicach.

Info: Starostwo Powiatowe Bielsko-Biała