czwartek, 03 styczeń 2019 14:15

Orszak Trzech Króli przejdzie przez Suchą

Napisał
Zdjęcie poglądowe Zdjęcie poglądowe

Już po raz piąty Orszak Trzech Króli wyjdzie na ulice Suchej Beskidzkiej.

Święto należy do najstarszych uroczystości chrześcijańskich. Obchodzone było od pierwszych wieków. Wydarzenie nawiązuje do polskiej, bogatej tradycji jasełkowej i pozwala rodzinnie, bardzo radośnie przeżywać jedno z pierwszych świąt ustanowionych przez Kościół. W Polsce od 2011 roku jest dniem wolnym od pracy. W tym roku świętować będziemy z 752 miejscowościami w całej Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznego święta jest sentencja „Odnowi oblicze ziemi”.

Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpocznie uroczysta Msza Święta, która odbędzie się o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Suchej Beskidzkiej. Tuż po Mszy, o godz. 12:00 zaplanowany został przemarsz barwnego pochodu, prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą, który przejdzie ulicami miasta. W tym roku trasa przemarszu prowadzić będzie na dziedziniec suskiego zamku. Nieodzownym elementem orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie mieszkańców, którzy podążają za postaciami Trzech Króli ubranymi w piękne stroje. W czasie niedzielnego orszaku organizatorzy zapewniają bezpłatne korony i śpiewniki, które będą rozdawane po mszy św. przy bramie kościelnej.

 

Info: UM Sucha Beskidzka

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.