wtorek, 16 październik 2018 14:45

Remont ulic w Suchej Beskidzkiej

Napisał
Remont ulic w Suchej Beskidzkiej UM Sucha Beskidzka

Już za kilka dni rozpocznie się gruntowny remont głównych ulic miasta tj. ul Adama Mickiewicza oraz ul Józefa Piłsudskiego. Liczne interwencje Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta w tej sprawie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich oraz Zarządzie Województwa Małopolskiego wspierane przez radnego Sejmiku Wojewódzkiego Marka Habera okazały się skuteczne. Przetarg na roboty drogowe zorganizowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie został rozstrzygnięty i wykonawcą remontu będzie znana firma STRABAG specjalizująca się w robotach drogowych.

Prace remontowo – modernizacyjne prowadzone będą na odcinku o łącznej długości blisko 2 km. Znikną koleiny i wyboje w okolicach suskiego rynku, skrzyżowania obok Juhasa, a na głównej drodze od torów kolejowych (ul. Piłsudskiego) do skrzyżowania z ul. Handlową i Przemysłową  zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Wyregulowane będą wszystkie studzienki kanalizacji sanitarnej i deszczowej łącznie z wymianą pokryw. Remontu doczeka się również pominięty niegdyś odcinek ul. Role od sygnalizacji świetlnej w kierunku Żywca do wykonanej cztery lata temu nowej nawierzchni. 

Zgodnie z harmonogramem roboty drogowe zostaną rozpoczęte w trzeciej dekadzie  października bieżącego roku i mają potrwać do 23 listopada 2018 r. W celu zminimalizowania utrudnienia w ruchu drogowym, wykonawca zakłada realizacje części prac (nawierzchnie asfaltowe) w porach nocnych. Wartość całej inwestycji wynosi blisko 2,5 mln zł.

Ponadto w ramach zawartego porozumienia pomiędzy Gminą Sucha Beskidzka, a Województwem Małopolskim, w sprawie wspólnego finansowania poprawy bezpieczeństwa przejść dla pieszych w ciągu drogi Wojewódzkiej, do końca bieżącego roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wykona w naszym mieście instalację oświetleniową i oznakowanie za pomocą aktywnej sygnalizacji, przejścia dla pieszych na wysokości Urzędu Skarbowego.

 

Info/Foto: UM Sucha Beskidzka, Lucyna Steczek

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.