poniedziałek, 15 październik 2018 10:16

Kolizyjny weekend w powiecie suskim

Napisała

W ten weekend (12-14 października) suscy policjanci wyjeżdżali do 4 kolizji i jednego wypadku drogowego. Jedna osoba została ranna.

 Piątek:

Wypadek – Naprawa

Kierująca samochodem marki Mitsubishi Outlander nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu marki Volkswagen Polo, w wyniku czego najechała na jego tył, a ten następnie został przepchnięty na samochód marki BMW 320. Dwóch pasażerów z BMW zostało zabranych do szpitala. Jeden z nich bez obrażeń został wypisany do domu, a pasażerka pozostała na leczeniu w szpitalu.

Kolizja – Budzów

Kierujący Renaultem, podczas włączania się do ruchu ze stacji paliw, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu chodnikiem 13-letniemu rowerzyście. Na szczęście nastoletni  rowerzysta nie odniósł żadnych obrażeń. Sprawca kolizji został pouczony.

Niedziela:

Kolizja – Jordanów, ul. 3 Maja

Kierujący motocyklem Yamacha, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu Seat Leon, który wykonywał manewr skrętu, w wyniku czego najechał na jego tył. Sprawca kolizji został pouczony.

Kolizja – Zembrzyce

Kierujący samochodem marki Mercedes, wyjeżdżając z drogi W956, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem marki Opel Corsa, który jechał K28 w kierunku Wadowic. Policjanci ustalili, że kierujący Mercedesem ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Kolizja z sarną – Sucha Beskidzka, ul. Zamkowa

Kierujący samochodem marki Iveco, jadąc w kierunku Makowa Podhalańskiego, potrącił sarnę, która wbiegła z lewej strony bezpośrednio przed jego pojazd, a następnie odbiła się od tego pojazdu na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzyła w Renaulta, po czym ponownie w wyniku uderzenia sarna przemieściła się na wcześniejszy pas ruchu, gdzie została najechana przez Citroena. W trakcie zdarzenia nikt z osób nie odniósł obrażeń. Martwe zwierzę zabrał zarządca drogi.

 

Źródło: KPP Sucha Beskidzka

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.