Modernizacja Centrum Kultury Podgórza Wyróżniony

Ruszają pierwsze prace remontowe w Centrum Kultury Podgórza przy ul. Sokolskiej 13. Główna siedziba pod koniec 2018 roku stanie się bardziej przyjazna seniorom i osobom niepełnosprawnym. Na modernizację i termomodernizację obiektu CKP otrzymało – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – dofinansowanie w wysokości ok. 1,2 mln zł.

Prace modernizacyjne obejmą m.in. wymianę stolarki okiennej od strony frontowej i podwórka, remont elewacji frontowe, czyszczenie murów, prace konserwatorskie przy kratach i ozdobach metalowych – usuwanie korozji, czyszczenie, malowanie, prace konserwatorskie przy elementach wystroju elewacji – konserwacja: maszkaronów i warkocza przy bramie wejściowej, renowacja cokołu kamiennego, remont elewacji w dziedzińcu oraz wykonanie izolacji pionowej wyremontowanych ścian.

W ramach projektu zainstalowane zostaną również elementy, które ułatwią seniorom, osobom mającym trudność w poruszaniu się oraz osobom niepełnosprawnym dostęp do budynku oraz przemieszczanie się w nim na poziomie parteru.

Całkowita wartość projektu, to ponad 1,5 mln zł, a wysokość dofinansowania wyniesie blisko 1,2 mln zł.

Info/foto: UM Kraków

Manuel Langer

Manuel Langer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA