Mundial: słoń wygrywa z pingwinem, a Polska z Litwą Wyróżniony

Żyrafa nie miała w tym starciu najmniejszych szans (głosowało na nią tylko ok. 11,5% osób). Prawie do ostatniej chwili prowadził pingwin (44% głosów), ale na ostatniej prostej, rzutem na taśmę wygrała słonica Citta (44,5% głosów i to ona będzie typować dla krakowian wyniki Biało-Czerwonych na Mundialu w Rosji.

Citta obstawiła także wynik towarzyskiego meczu Polski z Litwą. Postawiono przed nią trzy pomarańcze, które symbolizowały kolejno zwycięstwo naszej drużyny, remis, zwycięstwo naszych sąsiadów. Słonica początkowo skierowała trąbę ku największej pomarańczy oznaczającej remis, ale zawahała się i w ostatnim momencie wybrała owoc symbolizujący zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki.

Po chwili głosowanie powtórzono, gdyż wcześniej zapomniano o postawieniu tabliczek i zebrane towarzystwo zaczęło się zastanawiać czy to na pewno była "polska" pomarańcza. Za drugim razem Citta zdecydowanie i pewnym ruchem od razu skierowała się do "naszej" pomarańczy.

Wybór zwierząt - słonia, pingwina i żyrafy - nie był przypadkowy. Symbolizowały one trzy kontynenty, skąd pochodzą grupowi przeciwnicy Polski: Senegal, czyli afrykańska żyrafa, Kolumbia, czyli południowoamerykański pingwin i Japonia, czyli słoń azjatycki.

Brawa dla Citty, oby krakowska słonica przyniosła naszym szczęście!

Manuel Langer

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA