Mundial: słoń wygrywa z pingwinem, a Polska z Litwą Wyróżniony

Żyrafa nie miała w tym starciu najmniejszych szans (głosowało na nią tylko ok. 11,5% osób). Prawie do ostatniej chwili prowadził pingwin (44% głosów), ale na ostatniej prostej, rzutem na taśmę wygrała słonica Citta (44,5% głosów i to ona będzie typować dla krakowian wyniki Biało-Czerwonych na Mundialu w Rosji.

Citta obstawiła także wynik towarzyskiego meczu Polski z Litwą. Postawiono przed nią trzy pomarańcze, które symbolizowały kolejno zwycięstwo naszej drużyny, remis, zwycięstwo naszych sąsiadów. Słonica początkowo skierowała trąbę ku największej pomarańczy oznaczającej remis, ale zawahała się i w ostatnim momencie wybrała owoc symbolizujący zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki.

Po chwili głosowanie powtórzono, gdyż wcześniej zapomniano o postawieniu tabliczek i zebrane towarzystwo zaczęło się zastanawiać czy to na pewno była "polska" pomarańcza. Za drugim razem Citta zdecydowanie i pewnym ruchem od razu skierowała się do "naszej" pomarańczy.

Wybór zwierząt - słonia, pingwina i żyrafy - nie był przypadkowy. Symbolizowały one trzy kontynenty, skąd pochodzą grupowi przeciwnicy Polski: Senegal, czyli afrykańska żyrafa, Kolumbia, czyli południowoamerykański pingwin i Japonia, czyli słoń azjatycki.

Brawa dla Citty, oby krakowska słonica przyniosła naszym szczęście!

Manuel Langer

Manuel Langer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA