wtorek, 12 czerwiec 2018 11:53

Mundial: słoń wygrywa z pingwinem, a Polska z Litwą

Napisał

Żyrafa nie miała w tym starciu najmniejszych szans (głosowało na nią tylko ok. 11,5% osób). Prawie do ostatniej chwili prowadził pingwin (44% głosów), ale na ostatniej prostej, rzutem na taśmę wygrała słonica Citta (44,5% głosów i to ona będzie typować dla krakowian wyniki Biało-Czerwonych na Mundialu w Rosji.

Citta obstawiła także wynik towarzyskiego meczu Polski z Litwą. Postawiono przed nią trzy pomarańcze, które symbolizowały kolejno zwycięstwo naszej drużyny, remis, zwycięstwo naszych sąsiadów. Słonica początkowo skierowała trąbę ku największej pomarańczy oznaczającej remis, ale zawahała się i w ostatnim momencie wybrała owoc symbolizujący zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki.

Po chwili głosowanie powtórzono, gdyż wcześniej zapomniano o postawieniu tabliczek i zebrane towarzystwo zaczęło się zastanawiać czy to na pewno była "polska" pomarańcza. Za drugim razem Citta zdecydowanie i pewnym ruchem od razu skierowała się do "naszej" pomarańczy.

Wybór zwierząt - słonia, pingwina i żyrafy - nie był przypadkowy. Symbolizowały one trzy kontynenty, skąd pochodzą grupowi przeciwnicy Polski: Senegal, czyli afrykańska żyrafa, Kolumbia, czyli południowoamerykański pingwin i Japonia, czyli słoń azjatycki.

Brawa dla Citty, oby krakowska słonica przyniosła naszym szczęście!

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.