Bieńczyce, Bieżanów, Bronowice, Czyżyny, Dębniki, Krowodrza, Łagiewniki, Mistrzejowice, Nowa Huta, Podgórze, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Swoszowice

Walentynkowa środa – sprawdź co dzieje się w mieście Wyróżniony

Walentynkowa środa – sprawdź co dzieje się w mieście

Dziś Dzień Zakochanych! Wolicie wieczór przy jazzowych dźwiękach Tomasza Stańko w Alchemii czy zabawny, przepełniony miłosnymi perypetiami spektakl teatralny „Akt Równoległy” w Teatrze Ludowym. Albo może jednak mniej romantycznie, ale równie ciekawie? Dziś w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki spotkanie z Marcinem Kydryńskim – znanym podróżnikiem, reporterem, dziennikarzem muzycznym. Sami zdecydujcie na co macie dziś ochotę! Zapraszamy do naszego walentynkowego rozkładu!

Zacznijmy więc od teatru i małego hoteliku gdzieś za miastem… Dwie małżeńskie pary gotowe złamać przysięgę wierności, wścibski i przebiegły portier, i voilà! Mamy udany przepis na świetną farsę! „Rzeczy proste są zwykle najzabawniejsze” – zauważył brytyjski mistrz farsy Ray Cooney. Ta prosta, nomen omen, obserwacja, znajdzie swoje potwierdzenie w komedii Dereka Benfielda „Akt równoległy”, którą zobaczymy w Teatrze Ludowym dziś o godz. 18.30.

Do Krakowskiego Teatru Variété, o godz. 19.00 natomiast można dziś się wybrać na legendarny musical „Chicago” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, jednego z najciekawszych polskich reżyserów spektakli muzycznych. Rolę Roxie – gospodyni domowej, która w afekcie zabiła kochanka – zobaczymy Barbarę Kurdej-Szatan i Alicję Kalinowską, a w postać Velmy – artystki wodewilowej oskarżonej o zabójstwo męża i siostry – wcielą się Sabina Karwala i Katarzyna Osipuk.

Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca. Jej jedynym pragnieniem jest podążyć w ślady gwiazdy kabaretu – Velmy Kelly. Gdy obie lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw, Roxie otrzymuje niepowtarzalną szansę, by spełnić swoje marzenia, zwłaszcza, że z pomocą przychodzi jej znany adwokat Billy Flynn. Blok więzienny zarządzany jest przez skorumpowaną naczelniczkę Morton „Mama”, która za pieniądze załatwia wszystko.

Jak macie ochotę na sporą dawkę śmiechu to najlepiej pojawić się dziś w klubie Piękny Pies na „Bartosz Gajda & Smkkpm: Walentynki grubych, smutnych i samotnych II”. Będzie to prawdopodobnie najbardziej zabawny i romantyczny wieczór w Polsce. A Polska jest na świecie, więc będzie to jedyny taki wieczór na świecie. Na scenie pojawi się Bartosz Gajda – top of the top komików w tym kraju. Znany z formacji Łowcy.B, twórca, stand-uper, szanowany satyryk z niesamowitą klasą, doświadczeniem i milionami odsłon na YouTubie. W planie imprezy przewidziano atrakcyjne konkursy z nagrodami, walentynkową pocztę, drinki, możliwość znalezienia miłości życia…

Na Szpitalnej 1 odbędzie się jazzowe jam session, podczas którego usłyszycie standardy i uczuciowe piosenki w nowych aranżacjach. Celebrację międzynarodowego święta miłości uświetni deszcz dźwięków, które złagodzą wszelkie obyczaje.

W Alchemii, o godz. 20, rozkochiwał w swoich dźwiękach natomiast będzie Tomasz Stańko - wybitny jazzowy trębacz. Po raz pierwszy wystąpi ze składem młodych utalentowanych muzyków: z Kasią Pietrzko na fortepianie, Maxem Muchą na kontrabasie i Piotrem Budniakiem na perkusji. Z miłości i tęsknoty do swojego rodzinnego miasta, Tomasz Stańko przyjeżdża do Krakowa w same Walentynki.

Według tygodnika The New Yorker „jeden z najbardziej oryginalnych i nowatorskich trębaczy jazzowych świata”. Ton jego trąbki i wyjątkowe kompozycje, stanowią o jego legendzie i niepodważalnej pozycji na światowej scenie muzyki jazzowej.

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki przygotowało walentynkową niespodziankę w nieco innym tonie. Wszystkich zakochanych w książkach „Lizbona” i „Biel. Notatki z Afryki” czeka spotkanie z autorem - Marcinem Kydryńskim - podróżnikiem, reporterem, fotografem, dziennikarzem muzycznym, organizatorem koncertów i festiwali.

Info/foto: UM Kraków

Powrót na górę

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Głos Krakowski

„PO? Ciągłe awantury. To rozdział zamknięty”

24 styczeń, 2018 | Wyświetleń:5529

Tomasz Urynowicz. Do niedawna był jednym z najbardziej znanych radnych PO. Teraz jest człowiekiem Porozumienia...

Głos Krakowski

Zaginął Piotr Kijanka. Trwają poszukiwania

23 styczeń, 2018 | Wyświetleń:5372

Piotr Kijanka zaginął w Krakowie, w nocy 6 stycznia 2018 roku. Wieczorem wyszedł ze znajomymi...

Głos Wielicki

Solne Miasto bije rekord

19 styczeń, 2018 | Wyświetleń:4268

W pierwszych dniach stycznia, padła rekordowa liczba osób, która odwiedziła Centrum „Solne Miasto” biorąc udział...

Głos Krakowski

Kamil Stoch najlepszym sportowcem Małopolski

22 styczeń, 2018 | Wyświetleń:4137

Skoczek narciarski Kamil Stoch kilkanaście dni temu w wielkim stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni, a...

Głos Podkrakowski

Skawina biega przez cały rok

26 styczeń, 2018 | Wyświetleń:3476

Kiedy na zewnątrz pada deszcz, śnieg lub jest duży mróz, oni po prostu zakładają kolejną...

Głos Mielecki

Mielec: Akcja pod Kronobylem

01 luty, 2018 | Wyświetleń:3342

W Mielcu wrze. W niedzielę 28 stycznia pod zakładem Kronospan po raz kolejny pojawiła się...

Głos Beskidzki

Cenne zbiory z kolekcji Marii i Emila Zegadłowiczów trafiły do Suchej Beskidzkiej

22 styczeń, 2018 | Wyświetleń:3309

O różnorodności i wartości przejętej przez Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej kolekcji rozmawiamy z dyrektor Barbarą...

Głos Beskidzki

Sucha Beskidzka: Masz ekologiczne ogrzewanie, złóż wniosek o zwolnienie z podatku

19 styczeń, 2018 | Wyświetleń:2956

Właściciele budynków mieszkalnych położonych na terenie Suchej Beskidzkiej, którzy stosują ekologiczne ogrzewania swoich mieszkań od...

Głos Krakowski

Weekend bez tramwajów na ulicy Brożka

23 styczeń, 2018 | Wyświetleń:2620

W najbliższą sobotę i niedzielę remontowana będzie zwrotnica wjazdowa do zajezdni tramwajowej Podgórze od strony...

Głos Podkrakowski

„Ta fotografia może iść nawet do papieża” – jak Zofia Rydet fotografowała Paczółtowice?

27 styczeń, 2018 | Wyświetleń:2616

– Zostawiliśmy samochód na początku wsi i według pewnego schematu, sposobu działania Zosi, penetrowaliśmy całą...

Kultura

Kolejny międzynarodowy sukces fotografów z Podkarpacia

26 styczeń, 2018 | Wyświetleń:1745

W międzynarodowym konkursie Monochrome Photography Awards, który zaliczany jest do najważniejszych konkursów fotografii czarno-białej na...

Głos Krakowski

Karta Krakowska - zniżki, ulgi i preferencje. Już wkrótce

25 styczeń, 2018 | Wyświetleń:1665

Prezydent Jacek Majchrowski wraz z innymi przedstawicielami Ratusza zaprezentowali na dzisiejszej konferencji Kartę Krakowską. Pozwoli...