poniedziałek, 20 maja 2019 09:48

Cracovia zagra w pucharach! Wynik ostatniego meczu nie pokrzyżował planów [KONFERENCJA]

Autor Mateusz Łysik

W ostatnim meczu w sezonie 2018/2019 Lotto Ekstraklasy Cracovia przegrała 0-3 z Pogonią Szczecin. Jednak dorobek punktowy z poprzednich meczów i przegrana Jagielloni Białystok pozwoliły Pasom zająć premiowane grą w Pucharach Europejskich 4 miejsce.

Walka o Mistrzostwo Polski i grę w pucharach trwała do ostatniego gwizdka. Kibice Pasów, którzy wypełnili prawie cały stadion (12768 osób na meczu), już od 31 minuty, po golu Benyamina musieli nadsłuchiwać wieści z Gdańska. Żeby dalej mieć szansę na 4 miejsce przy porażce, Lechia musiała by wygrać z Jagiellonią. Dobre wieści z pomorza przyszły w 44 minucie, kiedy Lechia objęła prowadzenie. Serca w Krakowie mocniej zabiły, kiedy został podyktowany rzut karny dla Jagielloni. Jednak Jesús Imaz nie wykorzystał sytuacji.

Ostatecznie podopieczni Ireneusza Mamrota przegrali w Gdańsku 0-2, a Cracovia mogła świętować awans do pucharów. Mistrzem Polski został Piast Gliwice.